Pellegrini
Premiér Peter Pellegrini. PHOTO: © European Union-EP.

Premiér Pellegrini zhodnotil politickú situáciu za 4 roky. Danko prezradil, prečo v SNS trpeli

BRATISLAVA / Premiér Peter Pellegrini zhodnotil uplynulé 4 politické roky na Slovensku. Niekedy mal vraj pocit akoby predvolebná kampaň bežala celý čas. Koalícia bola podľa neho postavená na kompromisoch a prijala celý rad rozhodnutí, ktoré pozitívne menili kvalitu života na Slovensku.

Posledné štyri roky považuje predseda vlády a volebný líder Smeru-SD Peter Pellegrini za zložité a turbulentné obdobie nielen pre koalíciu, ale aj pre vládu. Zároveň ale dodal, že koalícia bola podľa neho postavená na kompromisoch a prijala celý rad rozhodnutí, ktoré pozitívne menili kvalitu života na Slovensku. “Bola to koalícia kompromisov a dokázali sme, že napriek iným hodnotovým otázkam, dokážeme spolu efektívne vládnuť. Na rozdiel od hádavej a roztrieštenej opozície u nás vždy prevládla zodpovednosť voči krajine a občanom, ktorí nám dali mandát,” vyhlásil premiér.

Zároveň to však považuje za zložité a turbulentné obdobie, a to tak pre koalíciu, ako aj pre vládu. “Niekedy som mal pocit, že na Slovensku beží predvolebná kampaň celé štyri roky bez prestávky. Koalícia napriek niektorým nedorozumeniam dokázala vydržať a prijala celý rad opatrení, ktoré posilňujú piliere sociálneho štátu. Rovnako razantne sme postúpili aj pri budovaní “Priateľského štátu”, kde sme prijali tri antibyrokratické balíčky,” konštatoval Pellegrini.

Pellegrini: Starneme. Smer je pripravený vyhrať voľby

Je teda podľa neho na čo nadviazať a rovnako je aj čas zamyslieť sa, čo by bolo treba do budúcnosti zmeniť, aby bol príbeh Slovenskej republiky úspešný. “Prichádza digitalizácia, starneme, máme nedostatok profesií, to sú všetko nové výzvy, na ktoré treba reagovať,” uzavrel predseda vlády, ktorý vyhlásil, že strana Smer-SD je pripravená vyhrať ďalšie voľby.

Viac..  Výzva europoslancov z PS: Minister vnútra a prezident PZ majú šancu zvýšiť spravodlivosť na Slovensku

Kvôli rivalite Fica a Pellegriniho trpeli

Predseda Národnej rady SR a Slovenskej národnej strany Andrej Danko sa vyjadril, že hlavne posledných 5 mesiacov bolo vo vzťahu k Smeru problematických, keďže sa v strane prejavovala dualita v rozhodovaní. “Kvôli rivalite medzi Ficom a Pellegrinim sme v SNS veľmi trpeli. Nevedeli sme, s kým máme vlastne v Smere rokovať. Oni to vždy dokážu veľmi dobre komunikačne zahrať, ale to, že sme tu mali reálne strety pri témach, ako stratifikácia nemocníc, Marakéš či Istanbulský dohovor, bolo odrazom tejto duality, keďže jedno chcel premiér Peter Pellegrini a druhé predseda Smeru Robert Fico,” vyjadril sa Danko.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

bilcik

Europoslanec Vladimír Bilčík: Rozposielanie listov nebude Robertovi Ficovi nič platné

BRATISLAVA – Rozposielanie listov nebude Robertovi Ficovi nič platné, tvrdí europoslanec Vladimír Bilčík (Spolu/EPP). V …