VW
Ilustračné PHOTO: © European Union.-EP

Nemecká spotrebiteľská federácia chce dohodu s Volkswagenom o odškodnení zákazníkov

BERLÍN – Volkswagen a Federácia nemeckých spotrebiteľských organizácií (VZBV) oznámili, že budú rokovať o možnom urovnaní súdneho sporu, v rámci ktorého státisíce ľudí chcú dosiahnuť právo na odškodnenie za nákup áut, ktorých sa týka emisný škandál automobilky.

Súd v nemeckom Braunschweigu sa začal prípadom zaoberať ešte v septembri. Žalobu podala VZBV v mene viac ako 400 tisíc majiteľov dieselových áut. Využila pritom novú nemeckú legislatívu prijatú v roku 2018, ktorá umožňuje hromadné žaloby.

Automobilka Volkswagen a Federácia nemeckých spotrebiteľských organizácií vo štvrtok zverejnili vyhlásenie, podľa ktorého sa dohodli na otvorení rokovaní o možnom urovnaní. Uviedli pritom, že ich spoločným cieľom je “pragmatické riešenie” v záujme zákazníkov. “Rokovania sú úplne v úvodnej etape, konštatuje vyhlásenie.

Viac..  Každé štvrté auto predané za prvý štvrťrok v EÚ bolo hybridným elektrickým vozidlom

Prípad, ktorým sa zaoberá súd v Braunschweigu, sa týka značiek Volkswagen, Audi, Seat a Škoda s dieselovými motormi EA 189, ktoré boli kúpené po prvom novembri 2008 a neskôr boli zvolávané na úpravy.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

letisko

Predstaviteľov EÚ pri rokovaniach s Iránom zadržali na letisku vo Frankfurte

Hlavného diplomatického predstaviteľa Európskej únie (EÚ) pri rokovaniach o jadrovom programe Iránu aj s kolegami …