VW
Ilustračné PHOTO: © European Union.-EP

Nemecká spotrebiteľská federácia chce dohodu s Volkswagenom o odškodnení zákazníkov

BERLÍN – Volkswagen a Federácia nemeckých spotrebiteľských organizácií (VZBV) oznámili, že budú rokovať o možnom urovnaní súdneho sporu, v rámci ktorého státisíce ľudí chcú dosiahnuť právo na odškodnenie za nákup áut, ktorých sa týka emisný škandál automobilky.

Súd v nemeckom Braunschweigu sa začal prípadom zaoberať ešte v septembri. Žalobu podala VZBV v mene viac ako 400 tisíc majiteľov dieselových áut. Využila pritom novú nemeckú legislatívu prijatú v roku 2018, ktorá umožňuje hromadné žaloby.

Automobilka Volkswagen a Federácia nemeckých spotrebiteľských organizácií vo štvrtok zverejnili vyhlásenie, podľa ktorého sa dohodli na otvorení rokovaní o možnom urovnaní. Uviedli pritom, že ich spoločným cieľom je “pragmatické riešenie” v záujme zákazníkov. “Rokovania sú úplne v úvodnej etape, konštatuje vyhlásenie.

Viac..  Nemecko privítalo Bidenovo rozhodnutie o zastavení sťahovania amerických vojakov

Prípad, ktorým sa zaoberá súd v Braunschweigu, sa týka značiek Volkswagen, Audi, Seat a Škoda s dieselovými motormi EA 189, ktoré boli kúpené po prvom novembri 2008 a neskôr boli zvolávané na úpravy.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Nemecko čelí kritike kvôli prísnym kontrolám na hraniciach. Podľa nemeckej vlády je to jediná možnosť, ako zastaviť šírenie vírusu

Nemecko kvôli mutáciám koronavírusu vykonáva prísne kontroly na svojej južnej hranici s Tirolskom, kvôli čomu …