Londyn, brexit
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Slováci žijúci v Británií, pozor: Nezabudnite sa zaregistrovať, brexit je na spadnutie

VEĽKÁ BRITÁNIA/SLOVENSKO / Dolná komora britského parlamentu vo štvrtok schválila zákon k brexitovej dohode, ktorú premiér Boris Johnson vyjednal s Európskou úniou. Je teda vysoko pravdepodobné, že Británia opustí EÚ už 31. januára. Ministerstvo zahraničných vecí preto upozorňuje Slovákov, ktorí chcú ostať v Spojenom kráľovstve aj po brexite, aby sa zaregistrovali do konca januára na stránke britskej vlády.

Zákon týkajúci sa brexitovej dohody teraz zamieri do hornej snemovne, Snemovne lordov. Pokiaľ ho jej členovia schvália a následne ho podpíše kráľovná, Británia opustí EÚ k 31. januáru 2020. Ministerstvo zahraničných vecí preto apeluje na občanov Slovenskej republiky, ktorí chcú ostať v Spojenom kráľovstve aj po brexite, aby sa zaregistrovali do 31. januára na stránke britskej vlády.

Registrácia Slovákom ako občanom EÚ garantuje možnosť zotrvať na území Spojeného kráľovstva do 31. decembra 2020. “Týmto krokom im budú zachované všetky práva občana EÚ. Zároveň si dovoľujeme pripomenúť, že povinnosť registrácie neznamená obmedzenie práva občanov na prípadný návrat na Slovensko a rovnako občianstvo SR zostáva u registrovaných občanov zachované,” informuje rezort zahraničných vecí.

Viac..  I. Štefanec: Platení aj naivní trollovia šíriaci dezinformácie a propagandu to budú mať ťažšie

Registračný formulár je dostupný TU.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

I. Korčok: Európska únia je mierový projekt a Slovensko je jeho pevnou súčasťou

Slovenská republika si dnes, 9. mája 2022, pripomína spolu s ďalšími dvadsiatimi šiestimi členskými štátmi …