Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union.-EP.

Ivan Štefanec: Európska únia potrebuje jednotné pravidlá proti oligarchom

Európska ľudová strana (EĽS) pripravuje spoločné európske pravidlá v prípade konfliktu záujmov medzi biznisom a politickým vplyvom. Bezprostredne tak reaguje na postavenie českého premiéra Andreja Babiša, ktorý rokuje o európskych financiách a zároveň vlastní firmy, ktoré poberajú európske dotácie. Túto úpravu podporuje aj europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri EĽS Ivan Štefanec (KDH).

“Nielen v Českej republike, ale aj na Slovensku a v iných členských štátoch sme svedkami prerastania politiky, biznisu a žiaľ aj mafie. Európske peniaze, určené na rozvoj, končia vo vreckách ľudí spriaznených s aktuálnou politickou garnitúrou. Títo ľudia disponujú často informáciami, ktoré majú od svojich politických spojencov a majú tak neprimerané výhody voči ostatným. Takýto stav je neudržateľný a podkopáva dôveru verejnosti voči demokracii ako takej. V prípade konfliktu záujmov potrebujeme nové a jasné pravidlá. Je prirodzené, že s týmto návrhom prichádzajú práve kresťanskí demokrati. Verím, že ostatné politické skupiny, ak im záleží na spravodlivosti, sa pridajú.”

Viac..  Ivan Štefanec: Dokončenie jednotného trhu je pre úspech malých a stredných podnikov kľúčové

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Sviatlana Cichanovská v europarlamente: Európa musí aktívnejšie čeliť autokracii

Vedúca predstaviteľka bieloruskej opozície Sviatlana Cichanovská v stredu počas svojho prejavu na pôde Európskeho parlamentu …