Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union-EP.

Ivan Štefanec: Spotrebiteľ musí vždy vedieť čo kupuje

V utorok v Európskom parlamente prezentovali vedci z európskeho Spojeného výskumného centra (JRC) záver svojho výskumu o dvojakej kvalite potravín a výrobkov. Okrem zistení prezentovali aj jednotnú metodiku pri posudzovaní sťažností. Slovenský europoslanec a člen Výboru pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa Ivan Štefanec ( KDH) tento krok víta ako významný posun v ochrane spotrebiteľských práv. 

 “Dvojaká kvalita tu, žiaľ, bola vždy a to aj dávno pred našim vstupom do EÚ. Nezávislý výskum potvrdil, že ani dnes nie je nejako geograficky ohraničená, ale vyskytuje sa v každom členskom štáte. Ako jeden z iniciátorov zmien v tejto oblasti veľmi vítam, že bude v celej EÚ platiť rovnaká metodika, ktorá objektívne určí, či výrobca klame, alebo nie. Ňou sa budú riadiť aj národné inšpekčné orgány a prípadné rozpory rozhodne JRC. Na konci má platiť, že spotrebiteľ musí vždy presne vedieť čo kupuje a k tomu sme sa teraz výrazne priblížili.”

Viac..  Univerzálna nabíjačka: Parlamentom požadovaný a dlho očakávaný návrh

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

stefanec

Ivan Štefanec: Európska únia musí prejaviť solidaritu voči Taiwanu

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) listom vyzval predsedníčku …