Miko
Zdroj: Ladislav Miko, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Cesty v okresoch Michalovce a Sobrance zrekonštruovali za peniaze z Bruselu

Morské oko je nádherným miestom vo vihorlatských horách vyhľadávané množstvom turistov. Čistá voda morského oka je domovom rakov a mnohých rýb. Na to, aby sme sa k nemu mohli bezpečne dostať bola potrebná rekonštrukcia mnohých ciest v okrese Michalovce a Sobrance. Pri obnove ciest druhej a tretej triedy sa takisto vybudovali pozdĺžne a zvislé dopravné značenia, spevnili sa krajnice, doplnili zvodidlá na viacerých úsekoch, obnovili sa mostíky a po celej dĺžke cesty sa vybudovali autobusové zastávky. Cestná komunikácia II/555, ktorá tvorí spojnicu medzi cestami I/19 v okrese Michalovce a I/79 v okrese Trebišov na mnohých miestach vykazovala deformácie a na mnohých miestach nevyhovovala bezpečnostným parametrom. Vozovka pozdĺž vodného toku Latorica mala nestabilné podložie, ktoré spôsobovalo rôzne deformácie na hlavnom ťahu.

Problémový bol aj most pri obci Stretava, ktorý potreboval kompletnú rekonštrukciu. Aj v tomto úseku chýbali plnohodnotné autobusové zástavkové pruhy, preto sa do projektu zahrnula aj rekonštrukcia a vybudovanie štrnástich autobusových zastávok, myslelo sa aj na bezpečné priechody pre chodcov. Tie boli bez bezpečnostných prvkov a riadneho osvetlenia, čo spôsobovalo v mnohých prípadoch kolízne situácie medzi vodičmi a cestujúcimi hromadnou dopravou, ktorá sa po zrušení železničného osobného spojenia medzi Bánovcami nad Ondavou a Veľkými Kapušanmi stala kľúčovou pre obyvateľov týchto okresov. Zlepšením dopravnej infraštruktúry sa významným spôsobom zlepší prístup obyvateľov do Michaloviec, kotré je centrom Zemplína, ako aj k priemyselnému parku Michalovce, ktorý je významným zamestnávateľom v oblasti.

Viac..  Operačný program Integrovaná infraštruktúra využil zo zdrojov EÚ vyše 2,7 miliardy eur, čo je 45 percent

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

pocitac

Zlepšenie digitálnych zručností znevýhodnených občanov podporí MIRRI SR aj z eurofondov

Schopnosť využívať užitočné mobilné aplikácie, bezchybné ovládanie asistenčných pomôcok, či školenia rešpektujúce hendikep sú pre …