Domov / ĽUDIA / Ivan Štefanec: Spomienka na holokaust musí pretrvávať
Stefanec
Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union-EP.

Ivan Štefanec: Spomienka na holokaust musí pretrvávať

Európsky parlament si v stredu uctil 75. výročie oslobodenia koncentračného tábora Auschwitz – Birkenau a pamiatku všetkých obetí holokaustu a rasovo podmieneného násilia. Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) pri tejto príležitosti uviedol, že rasová nenávisť a antisemitizmus je, žiaľ, v Európe opäť na vzostupe a preto musíme tragické udalosti našich dejín stále pripomínať.

“Pred niekoľkými rokmi som si nevedel predstaviť, že by niekto mohol oficiálne spochybňovať holokaust. Dnes takýto ľudia sedia v slovenskom aj v Európskom parlamente. Zvrátená ideológia, ktorá išla proti všetkým všeľudským aj kresťanským hodnotám, spôsobila obrovskú tragédiu, s ktorou sa nevieme dodnes vyrovnať. Je povinnosťou demokratických politikov, aby udalosti holokaustu, aj to čo k nemu viedlo stále pripomínali a vytvárali podmienky, aby sa s temnými stránkami našich dejín oboznamovali aj nové generácie.” 

Viac..  Najvyšší predstavitelia EÚ budú diskutovať o budúcnosti Únie a súčasných geopolitických výzvach

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Nicholsonova

Lucia Ďuriš Nicholsonová: Ak nám tragická smrť Jána Kuciaka mala odkryť nejaký hlbší zmysel, tak to bol dôkaz o tom, že pravda je nesmrteľná

Na pôde Európskeho parlamentu odhalili pamätník, na počesť zavraždeným novinárom zo Slovenska a Malty. Tri roky po …