koronavirus
Zdroj: Reprofoto/noviny.sk

Pellegrini: Špeciálne opatrenia pre koronavírus zatiaľ prijímať nebudeme, na výsledky dvoch Slovákov čakáme

BRATISLAVA / Premiér Peter Pellegrini sa po stretnutí s dekanmi lekárskych fakúlt vyjadril k aktuálnej situácii súvisiacej s koronavírusom. Podľa jeho slov sa doteraz nepotvrdil na Slovensku žiaden prípad nakazenia týmto vírusom. Vláda tak, zatiaľ, nehodlá prijať špeciálne opatrenia. Na urgentný príjem Žilinskej fakultnej nemocnice prišli ešte vo štvrtok dvaja Slováci s podozrením na koronavírus. Hneď po príchode do nemocnice boli izolovaní, aby sa nedostali do styku s ostatnými pacientmi.

“Nemáme potvrdený ani jeden prípad, nebudeme zatiaľ prijímať špeciálne opatrenia. Ak sa nákaza potvrdí, musíme rozhodnúť ako budeme postupovať, na priestranstvách aj pri verejných zhromaždeniach, a tak ďalej. Nebudeme šíriť paniku ale musíme urobiť všetko preto, aby sme Slovenskú republiku ochránili,” vyhlásil premiér Peter Pellegrini s tým, že na výsledky dvoch pacientov sa stále čaká.

V Žiline sa pritom objavilo podozrenie na koronavírus u dvoch Slovákov, ktorí do nemocnice prišli sami.  Obidvaja boli pritom na služobnej ceste v Číne. Hneď po príchode do nemocnice boli izolovaní, aby sa nedostali do styku s ostatnými pacientmi. Hygienici rozhodli, že budú prevezení na infekčné oddelenie do Martinskej univerzitnej nemocnice.

Viac..  Stredná dĺžka života v Európskej únii vlani pokračovala v poklese

WHO vyhlásila pre koronavírus stav globálnej núdze

Pre smrtiaci koronavírus vyhlásila Svetová zdravotnícka organizácia globálny stav zdravotnej núdze. Agentúra tak urobila len šiestykrát vo svojej histórii. Koronavírus sa doteraz objavil v dvoch desiatkach krajín, nakazilo sa ním cez 8100 ľudí, z toho veľká väčšina v Číne. 170 osôb tam nákaze podľahlo. 

Generálny riaditeľ WHO – Tedros Adhanom Ghebreyesus zdôraznil, že vyhlásenie stavu zdravotnej núdze nie je výrazom nedôvery voči Číne, jej snahy naopak ocenil.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Slovensko

Správa o členstve Slovenska v EÚ: Chod únie v roku 2021 poznačila pandémia koronavírusu

Nepredvídateľná pandemická kríza, ktorá sa začala v roku 2020, zásadným spôsobom ovplyvnila nastavené priority a …