letisko, lietadlo
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Česká vláda zakázala pre koronavírus priame lety z Číny

BRATISLAVA – Česká vláda v pondelok schválila zákaz priamych letov medzi Čínou a Českou republikou. Chce tak znížiť hrozbu rozšírenia koronavírusu. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz s tým, že priame linky by mali prestať lietať od nedele 9. februára.

Zatiaľ nie je známe, ako dlho bude zákaz platiť. “Zatiaľ je to na dobu neurčitú. Situáciu budeme vyhodnocovať,” vyjadril sa pred rokovaním vlády minister zdravotníctva Adam Vojtěch, podľa ktorého je opatrenie dočasné a závisí od toho, ako sa bude “infekcia ďalej vyvíjať, kedy bude kulminovať a ako sa bude Číne dariť s ňou bojovať”. Zákaz si podľa ministra “vyžaduje situácia”.

Medzi Prahou a Čínou týždenne pravidelne lieta 10 priamych liniek, ktoré prevádzkujú tri čínske aerolínie, povedal Vojtěch. Pravidelné lety do Číny už skôr prerušili letecké spoločnosti ako British Airways, Air France či Lufthansa.

Viac..  Robert Hajšel: Cyklotrasy budované na Slovensku musia byť napojené na európsku sieť cyklotrás

Minister tiež informoval, že v priebehu dňa podstúpia vyšetrenia evakuovaní Česi, ktorí spolu s dvomi Slovákmi po polnoci prileteli z Číny do Prahy. V súčasnosti sú v karanténe a večer by mali byť známe ich výsledky, dodal.

Koronavírus si celosvetovo vyžiadal už viac ako 17-tisíc nakazených a vyše 360 mŕtvych. V Českej republike testovali na koronavírus 38 ľudí a všetci mali dosiaľ negatívne výsledky.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Česko vedie pred Slovenskom 30 rokov po rozdelení v hospodárstve aj životnej úrovni

Česká republika vytvára tridsať rokov po rozdelení Československa približne o štvrtinu vyšší hrubý domáci produkt …

Consent choices