Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union-EP.

Ivan Štefanec: Boj proti rakovine je našou hlavnou prioritou

Európska ľudová strana (EĽS) vyhlásila pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti rakovine potlačenie tejto zákernej choroby za svoju hlavnú prioritu. Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri EĽS Ivan Štefanec (KDH) uviedol, že frakcia plne podporuje plán Európskej komisie, podľa ktorého majú európske výskumné centrá spojiť svoje sily pri zlepšovaní diagnostiky a liečby tejto zákernej choroby.

“Rakovina sa môže týkať každého z nás. Napriek obrovskému pokroku v medicíne je stále jedným z najväčších zabijakov spomedzi všetkých chorôb. V EĽS si uvedomujeme dôležitosť boja proti nej a aj preto spúšťame kampaň EU can beat cancer, do ktorej sa môže zapojiť každý. Nejde v nej len o požiadavku na zlepšenie výskumu a liečby, ale aj o upriamenie pozornosti štátov a verejnosti na potreby ľudí, ktorí s chorobou bojujú, či ju prekonali a tiež na podporu ich rodín a blízkych. Tak ako sme v minulosti prekonali iné, zdanlivo neliečiteľné, ochorenia, tak môžeme zvíťaziť aj nad rakovinou.” 

Viac..  M. Lexmann apeluje: Pomôžme ľuďom s Downovým syndrómom začleniť sa do spoločnosti, majú talent aj sny

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

stefanec

Ivan Štefanec: Zjednodušíme výrobcom záťaž a lepšie ochránime spotrebiteľov

Výbor Európskeho parlamentu pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa schválil jednoznačnou väčšinou návrh europoslanca a …