Miko
Zdroj: Ladislav Miko, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Do Veľkých Kapušian putovali milióny z eurofondov. Kde ich využili?

Veľké Kapušany sú mestečkom na úplnom východe Slovenska. Aj tu prispela Európska únia na modernizáciu mestskej zóny, zlepšenie mestského parku J.Erdélyiho, či vybavenie centrálnej zóny mesta. Z regionálneho operačného programu získalo mesto viac ako 1,3 milióna EUR. Vybudovali sa nové chodníky, zrekonštruovali staré tak, aby sa zabezpečil bezbariérový prístup. Vodiči môžu využívať nové parkovacie plochy. Obyvateľom spríjemnia čas strávený v parku nové lavičky a miesta na oddych. Súčasťou vybavenia verejného priestoru je aj pripojenie na wifi. Na mieste starých stromov boli vysadené nové a súčasťou projektu je aj vybavenie centrálnej mestskej zóny bezpečnostnými prvkami, ktoré zahŕňajú verejné osvetlenie a bezpečnostné kamery. Vo Veľkých Kapušanoch by sme nemali zabudnúť ani na modernizáciu a rekonštrukciu základnej školy Pavla Országha Hviezdoslava, ktorá stála viac ako dva milióny eur.

Viac..  Eugen Jurzyca: Európska únia rozkladá náklady krízy na dlhšie časové obdobie, čo považujem za správne

Škola bola postavená ešte v 70.rokoch a nevyhnutne potrebovala rekonštrukciu. V havarijnom stave už bola zatekajúca strecha. Cez jej ploché výstuže pretekala voda a spôsobovala škody na vnútornom vybavení, chodbách a v učebniach. Pristavila a zrekonštruovala sa tiež vstupná a šatňová časť pavilónu, v ktorej sa nachádzajú učebne, budova sa upravila na bezbariérovú, vymenili sa sociálne zariadenia, vymenili sa okná. Škola sa tiež zateplila, čím sa zvýšila energetická hospodárnosť budovy vďaka lepším tepelnoizolačným vlastnostiam. Okrem rekonštrukčných prác projekt zahŕňal aj nákup modernej počítačovej techniky do vybranej triedy.  Pri vybavovaní mesta sa nezabudlo ani na mladých, ktorí majú radi adrenalín. Súčasťou projektov je aj malý a zaujímavý skatepark.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Stefanec

KDH: Vyzývame Ľubomíra Vážneho aby odstúpil

Predstavitelia Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) vyzývajú Ľubomíra Vážneho, aby odstúpil z postu generálneho riaditeľa Sociálnej poisťovne. …