Benova
Europoslankyňa Monika Beňová. PHOTO: © European Union- EP.

Monika Beňová: Menej finančných prostriedkov na kohéznu politiku by bolo veľkou chybou

Výsledky rokovaní ohľadom nadchádzajúceho európskeho rozpočtu alebo viacročného finančného rámca na obdobie 2021 – 2027, budú mať rozhodujúci vplyv na nastavenie politických priorít, ako aj ďalší rozvoj spolupráce medzi členskými štátmi v rámci Európskej únie.

Opakovane zdôrazňujem, že akékoľvek znižovanie množstva finančných prostriedkov na politiku súdržnosti, respektíve kohéznu politiku je nesprávne a bolo by veľkou chybou,“ pripomenula poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová. Politika súdržnosti a súvisiaca podpora menej rozvinutých regiónov musia byť jednoducho prvoradé aj v nasledujúcom programovom období.

Odstraňovanie ekonomických a sociálnych rozdielov, posilňovanie prosperity ľudí a celkové vyrovnávanie sa životnej úrovne voči tzv. starým členským štátom sú pre Slovensko v nasledujúcich rokoch kľúčové,“ uviedla europoslankyňa. V súčasnosti preto podľa nej neexistuje žiaden dôvod na akékoľvek neprimerané znižovanie alokácie európskych zdrojov, ktoré krajina bude môcť využívať.

Viac..  Ekonomické dopady koronavírusu nie sú ospravedlnením na zneužitie slabej pozície podnikov, zdôrazňujú europoslanci

Budúci európsky rozpočet by mal byť čo najjednoduchší, zrozumiteľný a jasne štruktúrovaný. Potrebujeme tiež väčšiu flexibilitu a voľnosť pri čerpaní európskych zdrojov, čo by nám mohlo pomôcť pri ich rýchlejšom a efektívnejšom využívaní,“ uzavrela Monika Beňová. Otázkami ohľadom viacročného finančného rámca sa v súvislosti s prípravou mimoriadneho zasadnutia Európskej rady budú zaoberať poslanci Európskeho parlamentu na dnešnom plenárnom zasadnutí.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

koronavirus

Do Česka už koronavírus priniesli prví dovolenkári, potvrdilo ministerstvo

ZÁHREB/PRAHA / V čase, keď české úrady potvrdili ochorenie Covid-19 u prvých dovolenkárov, ktorí sa práve …