Benova
Europoslankyňa Monika Beňová. PHOTO: © European Union- EP.

Monika Beňová: Čím viac fungujúcich noriem chrániacich ženy prijmeme, tým lepšie

Záverečný deň tohto týždňového plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu bude venovaný aj hlasovaniu o návrhu priorít Európskej únie v súvislosti s nadchádzajúcim 64. zasadnutím Komisie OSN pre postavenie žien.

Tému zlepšovania postavenia žien v spoločnosti považujem za veľmi dôležitú a aj preto som sa na predložení tohto návrhu spolupodieľala,“ uviedla poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová.

Úcta k ženám a ich právam na bezpečný a dôstojný život dnes vôbec nie je samozrejmosťou. Naopak, aj v diskusiách ohľadom rodovej rovnosti na národnej úrovni na Slovensku sa bohužiaľ často objavuje pomerne veľká miera iracionálnosti a prekrúcania. Ako moderná žena si pritom dovolím tvrdiť, že čím viac fungujúcich noriem chrániacich ženy prijmeme, tým lepšie,“ zdôraznila europoslankyňa.

Viac..  Osem slovenských europoslancov vyzýva frakciu SD na vylúčenie SMERU, informuje Ďuriš Nicholsonová

Posilňovanie postavenia žien v spoločnosti je pritom nevyhnutné aj z hľadiska trvalo udržateľného rozvoja. Opatrenia na spravodlivejšie odmeňovanie v odvetviach s prevahou zastúpenia žien a súvisiace celkové zlepšovanie ich podmienok na trhu práce, sú tak v konečnom dôsledku prospešné pre všetkých,“ uzavrela Monika Beňová.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

I. Korčok: Európska únia je mierový projekt a Slovensko je jeho pevnou súčasťou

Slovenská republika si dnes, 9. mája 2022, pripomína spolu s ďalšími dvadsiatimi šiestimi členskými štátmi …