koronavirus
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Zdravotníci varujú Slovákov v Spojenom kráľovstve: Ak pozorujete príznaky koronavírusu, nechoďte k doktorovi

LONDÝN / Novinky ohľadom koronavírusu zasiahli Spojené kráľovstvo. Podľa najnovších informácií obyvatelia obdržali oficiálnu správu prostredníctvom telefónov, ktorá ich upozorňuje, že po návrate zo zahraničia by počas 14 dní mali pozorovať, či náhodou nemajú symptómy tohto momentálne sa šíriaceho vírusu.

V SMS správe, ktorú dostali aj Slováci žijúci v Spojenom kráľovstve vo štvrtok sa konkrétne píše: “Ak ste sa vrátili do Spojeného kráľovstva zo zahraničia v posledných 14 dňoch a pozorujete nasledujúce symptómy: kašeľ, horúčka alebo lapanie po dychu, prosím zostaňte doma a zavolajte linku Národného zdravotného systému 111, aj keď sú príznaky len mierne.”

Tejto oficiálnej správe predchádzali udalosti v Islingtone, kde ordinácia všeobecného doktora zverejnila na svojej webovej stránke správu, v ktorej sa uvádza, že bola uzavretá z dôvodu koronavírusu. Zdravotné stredisko podľa standard.co.uk Ritchie Street malo byť podľa upozornenia na svojej webovej stránke zatvorené do piatku. “Prax je pozastavená do 14/02/2019 z dôvodu koronavírusu.”

Upozornenie však bolo neskôr z webových stránok odstránené. Ordinácia potvrdila, že bola uzavretá, ale ďalej sa nevyjadrovala. Smrteľný vírus začal byť vo Veľkej Británii ostro sledovaný potom, čo sa žena z Londýna stala deviatou osobou v Spojenom kráľovstve, s pozitívnym výsledkom na smrteľný vírus, čo potvrdili aj štátne orgány prostredníctvom webového portálu gov.uk. “Deväť pacientov v Anglicku bolo pozitívnych na koronavírus, vyhlásil hlavný lekár profesor Chris Whitty. Ak bude vo Veľkej Británii potvrdených viac prípadov, hlavný lekár o tom bude čo najskôr informovať.”

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

Viac..  Lucia Ďuriš Nicholsonová: Správa o stave našej krajiny v štyroch bodoch. Nezúfajme, môže byt aj horšie. VIDEO

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

nicholsonova

Lucia Ďuriš Nicholsonová: Správa o stave našej krajiny v štyroch bodoch. Nezúfajme, môže byt aj horšie. VIDEO

Zdieľaj článok na Facebooku Zadajte Váš e-mail a odoberajte zadarmo spravodajstvo z EÚ Zaujímam sa …