NR SR
Zdroj: Reprofoto/noviny.sk

Danko prerušil mimoriadnu schôdzu do stredy. Beblavý, Poliačik a Mihál blokovali rečnícky pult

BRATISLAVA / Mimoriadnu parlamentnú schôdzu sa podarilo otvoriť. Poslanci Národnej rady SR by mali rokovať o zavedení trinásteho dôchodku pre všetkých penzistov, zvýšení rodinných prídavkov o sto percent, zrušení diaľničných známok pre autá do 3,5 tony a o situácii okolo Istanbulského dohovoru. O uvedených zákonoch budú rozhodovať v skrátenom legislatívnom konaní.

Poslanci NR SR za strany Progresívne Slovensko (PS), Spolu – občianska demokracia,  Za ľudí, OĽaNO, SaS, SME Rodina nepodporili otvorenie mimoriadnej 58. schôdze parlamentu, ktorá sa začala o 13:00 hodine. Predseda tretej vládnej strany Most-Híd Béla Bugár taktiež v reakcii na požiadavku predsedu NR SR Danka, aby na schôdzi rokovali aj o Istanbulskom dohovore a zrušení diaľničných známok, uviedol, že strana nepodporí program takejto schôdze. “Jednak sme v kampani a desať dní pred voľbami si nemyslíme, že by sme mali takto ukázať, že kampaňujeme v Národnej rade SR, a nie vonku medzi občanmi,” vyjadril sa Bugár. Napriek tomu, že Most-Híd bol proti tejto schôdzi ich člen Eduard Adamčík hlasoval “za” otvorenie.

Viac..  Europoslanci chcú zabitie Chovanca dotiahnuť do europarlamentu. Podľa Korčoka ešte nevieme, či bude do vyšetrovacieho tímu zapojený aj slovenský expert

Naopak, istú podporu majú od strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS). Zámer Smeru-SD zvolať mimoriadnu schôdzu kritizovali viacerí opoziční politici.

V úvode Andrej Danko prerušil schôdzu, pretože podľa opoziční poslanci z PS/Spolu stoja pri rečníckom pulte v parlamente s tortou, ktorá má ilustrovať svadbu medzi Smerom a ĽSNS. Danko im tak dal do 13:25 čas, aby odišli. Nakoniec ich vyzval, aby odišli a na 13.45 vyhlásil poslanecké grémium. Pre blokovanie rečníckeho pultu napokon prerušil mimoriadnu schôdzu do stredajšieho rána.

Poslanci by mali rokovať o Istanbulskom dohovore, trinástom dôchodku pre všetkých penzistov, zvýšení rodinných prídavkov o sto percent, či zrušení diaľničných známok pre autá do 3,5 tony. Prezidentka ale každý jeden schválený zákon môže vetovať, no až po parlamentných voľbách, ktoré sa budú konať v sobotu 29. februára.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

pracovny trh, zamestnanci

Pracovný trh opäť ožíva. Za posledný týždeň zaznamenal nárast ponúk

BRATISLAVA / Slovenská ekonomika sa medziročne v druhom kvartáli prepadla o 12 percent. Napriek tejto ťažkej …