Donald Tusk a Miroslav Beblavy pri pamätniku
Donald Tusk a Miroslav Beblavý pri pamätníku na námestí SNP v Bratislave. PHOTO: Press SPOLU

Predseda Európskej ľudovej strany si uctil pamiatku Jána Kuciaka na námestí SNP v Bratislave

Dnes tu stojím, spolu so svojimi priateľmi zo strany SPOLU a jej predsedom Miroslavom Beblavým, pri pamätníku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, zavraždenými pred dvomi rokmi, aby som im vzdal hold. Aby som vzdal hold pamiatke mladého statočného muža, ktorý sa stal pre všetkých Európanov symbolom pravdy, slobody a čestnosti vo verejnom živote.

Obraciam sa na všetkých Slovákov ako prezident Európskej kresťanskej demokracie, ako bývalý novinár a disident, ktorý bojoval počas komunizmu za slobodu prejavu v Poľsku, a predovšetkým ako váš priateľ. Chcem, aby ste vedeli, že nie ste sami vo svojom úsilí chrániť základné hodnoty, na ktorých je vybudovaná naša Európa. Je vás dosť nato, aby ste ochránili svoju vlasť pred zlom, korupciou a klamstvom.

Viac..  Robert Hajšel: Roaming za domáce ceny a bez obmedzení a diskriminácie

Slováci mnohokrát v histórii prejavili múdrosť a odvahu. A verím, že ich aj teraz ukážete. A nezabudnite, že vždy sa môžete spoľahnúť na mňa a na našu solidaritu.”

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

bilcik

V. Bilčík: Rozhodnutie Najvyššieho súdu je dôležité pre rodiny obetí, aj pre každého z nás

Europoslanec V. Bilčík (SPOLU/EPP) k dnešnému rozhodnutiu Najvyššieho súdu SR, ktorý zrušil oslobodzujúci rozsudok pre …