koronavirus
Ilustračné PHOTO: © European Union.

V Trnave hospitalizovali ženu s podozrením na koronavírus

TRNAVA / Vo Fakultnej nemocnici v Trnave hospitalizovali ženu s podozrením na koronavírus. Na základe prísnych pravidiel bola následne izolovaná na Infekčnej klinike. Nakazenie koronavírusom sa u pacientky nakoniec nepotvrdilo.

Slovenka sa vrátila z Talianska, kde je nakazených novým koronavírusom už viac ako 130 ľudí. Do nemocnice v Trnave ju prijali v pondelok v poobedňajších hodinách. O tom, že výsledky ženy, ktorá leží v trnavskej nemocnici, budú známe počas utorňajšieho dňa, informovala hovorkyňa nemocnice Katarína Tittelová.

“Fakultná nemocnica Trnava prijala pacientku na základe prísnych pravidiel a následne bola izolovaná na Infekčnej klinike FN Trnava. U pacientky boli vykonané potrebné vyšetrenia na zistenie prítomnosti koronavírusu. Výsledky sú negatívne, to znamená, že pacientka nie je koronavírusom nakazená,” informovala hovorkyňav tlačovej správe.

Viac..  Južná Kórea hlási druhú vlnu pandémie koronavírusu

Slovensko bude v reakcii na aktuálnu situáciu v tejto krajine, na príkaz premiéra Petra Pellegriniho od dnešného dňa kontrolovať všetkých pasažierov prilietajúcich do Bratislavy z Talianska.

Na Slovensku nový koronavírus doteraz nebol potvrdený. Všetkých 55 vzoriek bolo negatívnych. Ministerstvo zdravotníctva a Úrad verejného zdravotníctva situáciu sledujú a v prípade potreby sú pripravené aj v spolupráci s ďalšími rezortmi pristúpiť k potrebným opatreniam. Po januárovom zasadnutí krízového štábu na ministerstve zdravotníctva sa zároveň vykonali cvičenia vo vybraných nemocniciach, na vybraných hraničných priechodoch a na letisku M. R. Štefánika v Bratislave.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Stefanec

KDH: Vyzývame Ľubomíra Vážneho aby odstúpil

Predstavitelia Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) vyzývajú Ľubomíra Vážneho, aby odstúpil z postu generálneho riaditeľa Sociálnej poisťovne. …