koronavirus
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Prvý prípad koronavírusu potvrdilo už aj Slovinsko

Slovinsko v stredu potvrdilo prvý prípad nového koronavírusu v krajine. Pacient pricestoval do Slovinska cez Taliansko z Maroka, uviedol na tlačovej konferencii slovinský minister zdravotníctva Aleš Šabeder. Pacienta so zjavnými symptómami ochorenia poslali na infekčnú kliniku v Ľubľane, kde sa momentálne nachádza v karanténe.

Úrady sa teraz snažia zistiť, kde sa infikoval a s kým bol v kontakte. Od jeho návratu z Maroka a následnej hospitalizácie uplynulo už niekoľko dní. Zatiaľ sa predpokladá, že sa mohol nakaziť v Maroku.

Celosvetovo sa novým koronavírusom, ktorý spôsobuje respiračné ochorenie COVID-19, nakazilo už vyše 95-tisíc ľudí a podľahlo mu vyše 3 200 osôb. Ochorenie pochádzajúce z Číny sa čoraz viac šíri aj v Európe, pričom najhoršia situácia je v Taliansku. Naposledy v stredu potvrdilo prvé dva prípady už aj Maďarsko.

Viac..  Miriam Lexmann: Čísla diagnostikovanej rakoviny v Európe sú mrazivé. Len minulý rok si od lekára túto diagnózu vypočulo 2,7 milióna ľudí

Pôvodný článok:
https://orf.at/#/stories/3156664/

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

M. Beňová: Opatrenia na ochranu klímy musia zohľadňovať záujmy najzraniteľnejších

Európa je globálnym lídrom v oblasti zavádzania klimatických opatrení a súvisiacich reforiem. Tieto zmeny v súčasnosti nepochybne potrebujeme, …