Jurzyca
Europoslanec Eugen Jurzyca. PHOTO: © European Union-EP.

Eugen Jurzyca: Parlament sa nedohodol na reformách pre EÚ

Výbor pre hospodárske a menové veci (ECON) v stredu odmietol návrh uznesenia k Európskemu semestru na rok 2020. Podľa europoslanca Eugena Jurzycu (SaS) Európsky parlament tak nevyužil príležitosť prispieť do debaty o nevyhnutnosti reforiem, ktoré by smerovali k udržateľným verejným financiám.

„Chuť vytvárať nové fondy v Európskej únii je veľká. To sa týka aj fondu na podporu reforiem. Keď sa ale včera hlasovalo v Európskom parlamente na výbore ECON o Európskom semestri, teda o tom, čo by mali reformy obsahovať, tak sa zhoda nenašla ani približne. Materiál šiel do koša. Hlavne, že sa bude prerozdeľovať, aj keď nevieme na čo. Mám pocit, že chuť zbytočne prerozdeľovať peniaze občanov je vírus, ktorý nie je rozšírený len v slovenskom, ale aj európskom parlamente,“ uviedol Jurzyca.

Viac..  Europarlament schválil dočasné pravidlá pre odhaľovanie zneužívania detí na internete

Európsky semester umožňuje členským štátom EÚ koordinovať svoje hospodárske politiky a riešiť hospodárske výzvy, ktorým EÚ čelí. Medzi ciele európskeho semestra patrí zabezpečenie zdravých verejných financií či podpora štrukturálnych reforiem.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

jurzyca

Eugen Jurzyca: Podporil som iniciatívu, aby europarlament mohol fungovať na diaľku aj po pandémii. Je to efektívnejšie

Podporujem prácu na diaľku aj v Európskom parlamente. Z dôvodu pandémie COVID-19 Európsky parlament zaviedol …