Stefanec
Europoslanec a člen predsedníctva KDH Ivan Štefanec. Foto: Kancelária IŠ.

Ivan Štefanec: Odškodnenie za karanténu by malo ísť aj malým podnikateľom a živnostníkom

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) sa obrátil na Európsku komisiu s otázkou na presný mechanizmus rozdeľovania financií na sanáciu skôd, ktoré vznikajú následkom epidémie koronavírusu v Európe. Podľa neho by mali kompenzácie dostať nielen veľké podniky, ale aj malí podnikatelia a živnostníci.

“Európska komisia zatiaľ vyčlenila na zmiernenie hospodárskych skôd spôsobených koronavírusom 25 miliárd eur. Súhlasím s týmto opatrením, no pýtam sa, aká bude štruktúra tejto pomoci. Zatiaľ dvojtýždňové zastavenie rôznych spoločenských a športových akcií bude mať iba na Slovensku negatívny vplyv na tisíce živnostníkov a malých podnikateľov. Obrovské výpadky v príjmoch zaznamenávajú aj stravovacie a ubytovacie zariadenia. Bolo by na mieste, aby európska pomoc nesmerovala len pre veľké podniky, ale aj pre tých najviac zraniteľných. Zároveň chcem vyzvať ako končiacu, tak aj nastupujúcu vladu, aby sa týmto problémom vážne zaoberali a prijali opatrenia napríklad vo forme odkladu platieb poistného,preddavkov na dani, či iných poplatkov a povinností na ktoré má štát dosah.”

Viac..  MZV: Aktualizované cestovné odporúčanie pre všetky krajiny

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

koronavirus cover

KORONAVÍRUS: Pribudol rekordný počet nakazených! Vykonalo sa vyše 5000 testov

SLOVENSKO/ Za uplynulý deň (streda) Slovensko zaznamenalo 360 nových prípadov na ochorenie Covid-19.V stredu sa otestovalo 5 213 …