koronavirus
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Premiér Pellegrini potvrdil pred zasadnutím krízového štábu ďalších 6 nových prípadov koronavírusu na Slovensku


BRATISLAVA / Na Slovensku je už 16 potvrdených prípadov koronavírusu. Pre koronavírus už zavreli všetky stredné, základné školy a aj niektoré materské školy, ktoré patria pod Bratislavský samosprávny kraj Hlavný hygienik Ján Mikas vydal nariadenie celoplošného zrušenia konania podujatí na najbližších 14 dní. Zaviedli sa aj ďalšie opatrenia. Svetová zdravotnícka organizácia označila koronavírus COVID – 19 za pandémiu.

Od 11-tej hodiny opäť zasadá krízový štáb, ktorý rokuje o ďalších preventívnych opatreniach, ktoré by mohli zamedziť šíreniu nového typu koronavírusu. Očakávané sú najmä informácie o rozšírení karantény pre Slovákov, ktorí sa vracajú zo zahraničia.

Ministerstvo zdravotníctva pre verejnosť zriadilo novú infolinku, tentoraz pod taktovkou NCZI. Odborníci na čísle  0800 221 234 odpovedajú na otázky 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Viac..  EP: Právo na bezpečné a legálne umelé prerušenie tehotenstva musí byť zaručené

Pravoslávni prehodnotili postoj

Vyhlásenia pravoslávnej cirkvi o tom, že bozkávanie cirkevných ikon a pitie z jedného kalicha, je aj v čase pandémie koronavírusom úplne bezpečné, vyvolalo mnoho reakcií. Od ľudí, aj kompetentných. Po ostrých slovách predsedu vlády Petra Pellegriniho, ktoré adresoval biskupom tejto cirkvi, svoje stanovisko zmenili.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

EÚ prostredníctvom Európskej rady pre inovácie podporí ukrajinské startupy 20 miliónmi EUR

Európska komisia odštartovala ambicióznu akciu v hodnote 20 miliónov EUR na podporu ukrajinského inovačného spoločenstva. …