Leyen
Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen. PHOTO: © European Union.

Európska komisia využije všetky nástroje, ktoré má k dispozícii, na zmiernenie následkov pandémie

Ochorenie COVID-19 spôsobilo v členských krajinách vážnu núdzovú situáciu pre občanov, spoločnosti a ekonomiky v oblasti verejného zdravia aj hospodárstva. Európska komisia v reakcii na rozširujúce sa ochorenie predstavila európsku koordinovanú reakciu na zmiernenie sociálne-ekonomického dopadu koronavírusu.

Komisia využije všetky nástroje, ktoré má k dispozícii, na zmiernenie následkov pandémie, najmä na zabezpečenie nevyhnutých dodávok do systémov zdravotnej starostlivosti prostredníctvom zachovania integrity jednotného trhu a výroby a distribúcie hodnotových reťazcov. Ďalej podporí ľudí, aby príjmy a pracovné miesta neboli neprimerane ovplyvnené a aby sa predišlo trvalým účinkom tejto krízy, podporí firmy a zabezpečí, aby likvidita finančného sektora mohla naďalej podporovať hospodárstvo a uľahčí členským štátom konať koordinovane.

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová v reakcii na ochorenie COVID-19 povedala: „Pandémia koronavírusu nás všetkých testuje. Nie je to len bezprecedentná výzva pre naše systémy zdravotnej starostlivosti, ale tiež veľký šok pre naše hospodárstva. Dnešný dôležitý ekonomický balík sa zaoberá súčasnou situáciou. Sme pripravení urobiť viac, ako sa bude situácia vyvíjať. Urobíme všetko, čo je potrebné na podporu Európanov a európskeho hospodárstva.”

Európska komisia realizuje opatrenia aj na ochranu svojich zamestnancov, ktoré platia aj pre Zastúpenie EK, ktoré sídli na Slovensku. V plnej miere rešpektuje a zohľadňuje opatrenia prijaté národnými orgánmi. Fungovanie Zastúpenia je však plne zabezpečené a naďalej poskytuje informácie občanom, médiám a ďalším partnerom, či už mailom alebo telefonicky. Webová stránka aj sociálne médiá sú plne funkčné a naďalej prinášajú aktuálne a užitočné informácie.

Viac..  Za porušovanie pravidiel EÚ o ochrane súkromia, uložili aplikácii WhatsApp pokutu 5,5 milióna

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Politico upozorňuje na zlé vzťahy medzi Ursulou von der Leyen a Charlesom Michelom

Vzťahy medzi predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyen a predsedom Európskej rady Charlesom Michelom …

Consent choices