Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union-EP.

Ivan Štefanec: Európski farmári nemôžu byť rovní a rovnejší

Ani takmer šestnásť rokov po vstupe Slovenska do Európskej únie nie je v Spoločnej európskej poľnohospodárskej politike rovnosť a farmári zo starších členských štátov dostávajú v priemere viac dotácií, ako ich kolegovia z takzvaných novších štátov. Takáto politika je nespravodlivá a neudržateľná. Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH), spolu s ďalšími kolegami, vyzval Európsku komisiu, aby platby urýchlene zrovnoprávnila. 

“Ide nielen o dosiahnutie elementárnej spravodlivosti, ale aj o podporu výroby potravín a plynulosti zásobovania obyvateľstva v dnešných krízových časoch. Kým priemer platieb v Európskej únii sa pohybuje na úrovni 266 eur na hektár, na Slovensku je to len 209 eur na hektár. Nemôžeme nad tým už dlhšie zatvárať oči a preto sme vyzvali Komisiu, aby podnikla všetky kroky a odstránila prípadné byrokratické prekážky, ktoré našim výrobcom potravín bránia získať peniaze, ktoré im patria.” 

Viac..  ŠTEFANEC: V4 nie je len o veľkých politických témach, ale aj o menších cezhraničných projektoch či spolupráci samospráv

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

europska unia

PRIESKUM: Až 79 percent Slovákov sleduje problematiku EÚ občas, prípadne vôbec

Až 78,8 percenta Slovákov sleduje problematiku Európskej únie (EÚ) len občas, prípadne ju nesleduje vôbec. …