Sassoli
Predseda EP David Sassoli. PHOTO: © European Union-EP.

David Sassoli: Európsky parlament je pripravený urobiť potrebné kroky na ochranu životov a živobytia Európanov


Európa začína konať v duchu solidarity a Európsky parlament je pripravený urobiť potrebné kroky na ochranu života a živobytia Európanov, vyhlásil v utorok večer predseda EP David Sassoli.

„Európa, čeliac kríze v súvislosti s nákazou COVID-19, napravuje sebectvo a nedostatok koordinácie národných vlád. Dnešné mimoriadne zasadnutie Európskej rady dalo zelenú návrhom Komisie v oblasti boja proti šíreniu vírusu a pomoci postihnutým krajinám a Európsky parlament naznačil rovnaký postoj,‟ uviedol predseda EP David Sassoli v reakcii na utorňajšiu videokonferenciu lídrov členských štátov združených v Európskej rade.

„Konečne ukazujeme skutočného ducha solidarity: prednostné jazdné pruhy pre dodávky zdravotníckeho vybavenia, ochrana voľného pohybu tovaru v EÚ a prvé dôležité opatrenia na ekonomickú podporu našich rodín a podnikov. Zjednotená Európa, ktorá je ochotná a pripravená konať, je konečne na bojisku a čelí tejto dramatickej výzve. Sme európska rodina – nikto nebude ponechaný sám na seba a nikto nebude musieť konať samostatne. Európsky parlament je pripravený urobiť potrebné kroky na ochranu životov a živobytia našich obyvateľov. Nevzdáme sa nášho európskeho života,‟ dodal predseda EP.

Viac..  M. Beňová: Očakávanie, že Plány obnovy pomôžu s energetickou krízou je nerozumné

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

pollak vyrocie

Peter Pollák: Ako sme si v Európskom parlamente pripomenuli 70. výročie jeho založenia. VIDEO

Na slávnosti v rokovacej sále v Štrasburgu si poslanci pripomenuli vytvorenie Spoločného zhromaždenia Európskeho spoločenstva …