zdravie
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Česká vláda zakázala vychádzanie z domu bez rúšok

Ľudia v Českej republike nebudú môcť od polnoci zo stredy na štvrtok vychádzať mimo domova bez zakrytých dýchacích ciest, či už rúškom, šatkou alebo šálom. Od štvrtka medzi 10. a 12. hodinou môžu nakupovať v obchodoch len ľudia nad 65 rokov. Má to chrániť seniorov pred nákazou. Ostatní ľudia majú nakupovať inokedy. Kúpeľné zariadenia nebudú smieť od štvrtka 19. marca prijímať do starostlivosti nových klientov, informuje portál iDNES.cz.

“Sme presvedčení, že väčšina ľudí chápe vážnosť situácie, v záujme svojich rodín,” odvetil premiér Andrej Babiš po rokovaní vlády na otázku iDNES.cz, ako chce štát ustrážiť to, že ľudia skutočne nebudú vychádzať bez zakrytých úst a nosa. Poďakoval tiež ľuďom za to, že dodržiavajú nariadenie vlády.

Vicepremiér a minister vnútra Jan Hamáček pred rokovaním vlády uviedol, že občanom bude uložená povinnosť nosiť vyslovene rúška, až ich na konci týždňa z Číny dorazí 30 miliónov a budú rozdelené medzi občanmi. Babiš sa v utorok po rokovaní kabinetu ospravedlnil občanom za to, že rúška zatiaľ nie sú.

Viac..  Európska zdravotná únia: európsky priestor pre údaje týkajúce sa zdravia v záujme ľudí a vedy

V noci pristálo v Prahe prvé lietadlo z Číny, ktoré priviezlo 150-tisíc rýchlotestov na koronavírus vyvolávajúci chorobu COVID-19. V Českej republike registrujú v stredu 464 potvrdených prípadov nákazy.

Pôvodný článok:
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-vlada-mimoradne-jednani-hamacek-rousky.A200318_082655_domaci_kop

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Miriam Lexmann: Trh práce sa mení. Zdravie a bezpečnosť zamestnancov ochránime viac

Úprava pracoviska, flexibilná organizácia práce, prispôsobenie organizácie práce starším pracovníkom alebo tým, ktorí sa do …