rudolf
Ján Rudolf, odborník na eurofondy. Foto: redakcia/red.

Ján Rudolf z SaS: Krízu prekonáme aj eurofondami

Eurofondy v hodnote takmer 5 miliárd eur, ktoré Slovensko v tomto programovom období 2014-2020 ešte nevyčerpalo, budeme môcť použiť na zmiernenie dopadov spôsobených koronavírusom. Rozhodla o tom Európska komisia, ktorá v tomto čase pripravuje konkrétne znenie pravidiel na použitie nevyčerpaných finančných zdrojov v jednotlivých členských štátoch. Členské štáty majú za úlohu čo najrýchlejšie identifikovať svoje priority a zanalyzovať, koľko financií môžu použiť na prekonanie krízy.

Expert SaS pre eurofondy Ján Rudolf považuje konanie Európskej komisie za nezvyčajne rýchle a prospešné pre členské štáty.  „Je to veľká šanca pre Slovensko, aby využilo pomerne veľký balík nevyčerpaných eurofondov na prefinancovanie zdravotníckych potrieb pre nás všetkých a zároveň na zmiernenie dopadov pre malých a stredných podnikateľov a ich zamestnancov. Možností je veľa, je to veľká výzva pre novú vládu a ministrov, aby z tejto situácie dokázali vyťažiť čo najviac“  tvrdí Sulíkov odborník na eurofondy.

Viac..  Videokomentár europoslanca Polláka: Slovensko potrebuje Igora Matoviča, boj za očistu Slovenska sme ešte nevyhrali

Graf: stav eurofondov na Slovensku v aktuálnom programovom období 2014-2020

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Lexmann: Za problém pri čerpaní eurofondov môžu zlé pravidlá. Nastavili sme si ich však sami

Aktuálne programové obdobie na čerpanie eurofondov sa oficiálne skončilo v roku 2020. Slovensko však z …