rudolf
Ján Rudolf, odborník na eurofondy. Foto: redakcia/red.

Ján Rudolf z SaS: Krízu prekonáme aj eurofondami

Eurofondy v hodnote takmer 5 miliárd eur, ktoré Slovensko v tomto programovom období 2014-2020 ešte nevyčerpalo, budeme môcť použiť na zmiernenie dopadov spôsobených koronavírusom. Rozhodla o tom Európska komisia, ktorá v tomto čase pripravuje konkrétne znenie pravidiel na použitie nevyčerpaných finančných zdrojov v jednotlivých členských štátoch. Členské štáty majú za úlohu čo najrýchlejšie identifikovať svoje priority a zanalyzovať, koľko financií môžu použiť na prekonanie krízy.

Expert SaS pre eurofondy Ján Rudolf považuje konanie Európskej komisie za nezvyčajne rýchle a prospešné pre členské štáty.  „Je to veľká šanca pre Slovensko, aby využilo pomerne veľký balík nevyčerpaných eurofondov na prefinancovanie zdravotníckych potrieb pre nás všetkých a zároveň na zmiernenie dopadov pre malých a stredných podnikateľov a ich zamestnancov. Možností je veľa, je to veľká výzva pre novú vládu a ministrov, aby z tejto situácie dokázali vyťažiť čo najviac“  tvrdí Sulíkov odborník na eurofondy.

Viac..  Modernizácia železničnej trate Poprad - Lučivná sa začína, poklepali základný kameň

Graf: stav eurofondov na Slovensku v aktuálnom programovom období 2014-2020

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Slovensko

Vladimír Ledecký: Regióny pre svoj rozvoj potrebujú pevnú víziu a jasné pravidlá hry

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie decentralizuje čerpanie eurofondov. Cieľom rezortu je nastaviť  transparentné pravidlá hry, …