Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union-EP.

Ivan Štefanec: PPA musí konečne začať podporať malých farmárov

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) víta včerajšie rozhodnutie nového ministra pôdohospodárstva o odvolaní šéfa Poľnohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Juraja Kožucha. Pripomína tiež, že PPA sa pod jeho vedením stala nástrojom korupcie a prenalsedovania malých farmárov, na čo upozorňuval ako Európsky parlament, tak aj Európska komisia. 

“Poslaním PPA má byť pomoc slovenským farmárom a nie presadzovanie záujmov oligarchov, či rôznych podvodných firiem na úkor európskych peňazí. V týchto dňoch si viac ako predtým uvedomujeme, aká dôležitá je podpora kvalitnej domácej produkcie potravín. Pod vedením pána Kožucha boli slovenskí farmári prenasledovaní, okrádaní a často aj fyzicky napádaní na vlastných pozemkoch. Aj on je jedným zo spoluvinníkov katastrofálneho stavu slovenského vidieka. Pochybenia na tej najvyššej úrovni konštatovala Európska komisia, misie Európskeho parlamentu a podozrenia vyjadrila aj Národná kriminálna agentúra. Vítam krok novej vlády a verím, že sa PPA nielenže prinavráti k svojmu poslaniu, ale činnosť predchádzajúceho vedenia bude mať aj trestnoprávne dôsledky.”  

Viac..  Ivan Štefanec: Zastavenie všetkých ekonomických vzťahov s ruským agresorom je aj morálnou otázkou. VIDEO

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

stefanec

Ivan Štefanec: Zjednodušíme výrobcom záťaž a lepšie ochránime spotrebiteľov

Výbor Európskeho parlamentu pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa schválil jednoznačnou väčšinou návrh europoslanca a …