zamestnanci
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Nezamestnanosť v SR pred pandémiou stagnovala, v celej eurozóne klesla

BRATISLAVA – Sezónne upravená miera nezamestnanosti na Slovensku vo februári, čiže v mesiaci pred odštartovaním opatrení na zastavenie šírenia ochorenia COVID-19, medzimesačne stagnovala na úrovni 5,5 percenta. Medziročne klesla z hodnoty 5,9 percenta. V rámci celej eurozóny februárová nezamestnanosť medzimesačne klesla na 7,3 percenta zo 7,4 percenta. Znížila sa aj medziročne zo 7,8 percenta.

V rámci celej EÚ sa nezamestnanosť vo februári oproti januáru nezmenila a zostala vo výške 6,5 percenta a medziročne sa zmenšila zo 6,9 percenta. Informoval o tom v stredu štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Najnižšiu nezamestnanosť v rámci členských štátov EÚ pred pandémiou mali v Českej republike (2 %) a v Holandsku a Poľsku (zhodne 2,9 percenta). Najvyššia nezamestnanosť trápi Grécko, kde v decembri 2019 bola vo výške 16,3 percenta, a Španielsko s februárovou mierou nezamestnanosti 13,6 percenta.

Viac..  Samostatná Slovenská republika má 30 rokov. Jej vznik uznalo pred tridsiatimi rokmi 93 štátov vrátane tých najvplyvnejších

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

europska centralna banka

Deficit verejných financií eurozóny aj celej Únie stúpol

Deficit verejných financií eurozóny podľa sezónne upravených údajov v treťom kvartáli 2022 stúpol na 3,3 …

Consent choices