hojsik
Martin Hojsík, europoslanec /RE/. PHOTO: redakcia/red.

Martin Hojsík: Pridajte sa k výzve za zelenú obnovu Slovenska


Martin Hojsík: Zelená obnova je logická

?Nie je pravdou, že ekonomika má trpieť v prospech životného prostredia. Práve naopak. Mnohé z odvetví budú po tejto pandémii na kolenách. Práve mnohé z nich sú škodlivé životnému prostrediu. Keď odznie pandémia, budeme stáť pred otázkou, či tieto odetvia vrátiť do pôvodného stavu, alebo či využieme príležitosť na ich modernizáciu. Prechod na uhlíkovo neutrálnu ekonomiku, ochrana biodiverzity či udržatelné poľnohospodárstvo, majú potenciál rýchlo priniesť pracovné miesta, rast a zlepšiť spôsob života všetkých občanov na celom svete a prispieť k budovaniu odolnejšej spoločnosti.

?Často si neuvedomujeme, že extrémne výkyvy počasia a klimatické zmeny spôsobujú ohromné ekonomické straty. Medzi rokmi 1980 až 2016 predstavujú tieto straty celosvetovo sumu až 436 miliárd eur. A tento účet bude iba narastať, pokiaľ nebudeme konať. Na druhej strane, ak budeme dodržiavať naše klimatické záväzky, môžeme ako Európa ušetriť až 160 miliárd eur ročne. Obehová ekonomika môže do roku 2030 vytvoriť 580 000 nových pracovných miest a ušetriť 600 miliárd. eur pre podniky EÚ.

Viac..  Rozpočet EÚ 2023: rozdelenie podľa okruhov

?Záchrana ekonomiky a zelená obnova nemusia byť dva protichodné boje. Je možné im nájsť spoločné riešenie, z ktorého budú profitovať mnohé generácie ešte dlho po nás.
Už teraz môžete podporiť ekonomický model, ktorý je odolnejší, udržatelnejší a schopný ochrániť a pomôcť nám všetkým, nie len pár vyvoleným.

Podpíšte výzvu za Zelenú obnovu Slovenska
https://bit.ly/2wV1GoV

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

putin

Európsky parlament vyhlásil Rusko za sponzora terorizmu

Po zverstvách, ktoré vykonal režim Vladimíra Putina proti ukrajinským civilistom, europoslanci označili Rusko za štát …