Facebook
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

WHO spúšťa novú službu pomocou aplikácie Messenger, bojujúcu proti dezinformáciám

WHO zriadila službu, ktorej hlavným cieľom je boj s dezinformáciami počas novej pandémie koronavírusu. Svetová zdravotnícka organizácia ju spustila prostredníctvom aplikácie Messenger, ktorá patrí pod Facebook.

WHO spustila ešte začiatkom marca službu Health Alert, ktorá umožňuje získať overené informácie priamo od Svetovej zdravotníckej organizácie. Doteraz ju využilo už viac ako 12 milión užívateľov pomocou aplikácie WhatsApp. Aplikácia je dostupná vo viacerých jazykoch, a to v angličtine, arabčine, francúzštine a španielčine.

WHO pristúpilo k tomuto kroku po tom, čo Trump zmrazil finacovanie tejto organizacie. Prezident Spojených štátov si vyslúžil veľa kritiky za pozastavenie príspevkov.

Koronavírusom sa nakazilo už viac ako 2 milióny ľudí a na nákazu novým vírusom zomrelo 137 tisíc pacientov.

Na Slovensku je doteraz 8 úmrtí a spolu 977 zistených nakazení, 167 vyliečených a až 34 458 testovaných. V stredu pribudlo rekordných 114 prípadov, ale aj rekordný počet testovaných, a to skoro 3 tisíc.
Viac..  KORONAVÍRUS: Väčšina konzília odborníkov poľskej vlády rezignovala

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

KORONAVÍRUS: Väčšina konzília odborníkov poľskej vlády rezignovala

VARŠAVA 14. januára (SITA/AP) – Viac ako dve tretiny členov konzília medicínskych odborníkov, ktoré radí …