Facebook
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

WHO spúšťa novú službu pomocou aplikácie Messenger, bojujúcu proti dezinformáciám

WHO zriadila službu, ktorej hlavným cieľom je boj s dezinformáciami počas novej pandémie koronavírusu. Svetová zdravotnícka organizácia ju spustila prostredníctvom aplikácie Messenger, ktorá patrí pod Facebook.

WHO spustila ešte začiatkom marca službu Health Alert, ktorá umožňuje získať overené informácie priamo od Svetovej zdravotníckej organizácie. Doteraz ju využilo už viac ako 12 milión užívateľov pomocou aplikácie WhatsApp. Aplikácia je dostupná vo viacerých jazykoch, a to v angličtine, arabčine, francúzštine a španielčine.

WHO pristúpilo k tomuto kroku po tom, čo Trump zmrazil finacovanie tejto organizacie. Prezident Spojených štátov si vyslúžil veľa kritiky za pozastavenie príspevkov.

Koronavírusom sa nakazilo už viac ako 2 milióny ľudí a na nákazu novým vírusom zomrelo 137 tisíc pacientov.

Na Slovensku je doteraz 8 úmrtí a spolu 977 zistených nakazení, 167 vyliečených a až 34 458 testovaných. V stredu pribudlo rekordných 114 prípadov, ale aj rekordný počet testovaných, a to skoro 3 tisíc.
Viac..  Je rozhodnuté: Režim na hraniciach by sa mal zmierniť pre ďalšie skupiny obyvateľov

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

koronavirus

Česko sa napriek novému epicentru nákazy vracia do normálu. Rúško si už na ulici nemusíte dať

ČESKO / Česko je už o krok bližšie k normálnemu životu. Dnes uvoľnilo ďalšie opatrenia, hoci …