zamestnanci
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Sezónni pracovníci v čase koronakrízy odlietajú do Nemecka. Napriek obavám sú vďační za prácu

BRATISLAVA / V posledných dňoch sme na slovenských letiskách videli len pristávajúce lietadlá, ktoré privážajú domov Slovákov z celého sveta. Plus samozrejme lietadlá so zdravotníckym materiálom. Na letisku Milana Rastislava Štefánika je ale teraz výnimočná situácia. Slováci odlietajú do cudziny.

Tridsať jeden Slovákov z okolia Žiliny v čase pandémie odchádza do cudziny. Do nemeckého mesta Karlsruhe idú spracovávať kukuricu.  Ide o situáciu o ktorej sa hovorilo už na začiatku koronakrízy. Sezónni robotníci sú veľmi potrebný pre západnú a strednú Európu pre zber rôznych plodín. Podľa ich slov by mali absolvovať povinnú karanténu v Nemecku, kde platia prísne pravidlá.

Majú síce mierne obavy, no napriek tomu vedia do čoho idú. Mnohí z nich už takéto brigády absolvovali viackrát a možnosť vycestovať považujú za pozitívnu správu keďže ostali doma a sú bez práce. V Nemecku majú stráviť osem týždňov.

Viac..  EK rozširuje vyšetrovanie nemeckých plánov na predčasné odstavenie elektrární na hnedé uhlie

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

EK rozširuje vyšetrovanie nemeckých plánov na predčasné odstavenie elektrární na hnedé uhlie

Európska komisia (EK) rozšírila svoje hĺbkové vyšetrovania plánov Nemecka na kompenzáciu prevádzkovateľov elektrární spaľujúcich hnedé …

Consent choices