Igor Matovič, Martin Klus. PHOTO: FB Tomáš Valášek

Mimovládne organizácie žiadajú Matoviča podporiť “zelenú” ekonomiku

Klimatické organizácie žiadajú premiéra Igora Matoviča, aby podporil obnovu udržateľnej ekonomiky Európy, ktorá vyplýva z Európskej zelenej dohody. Predseda vlády sa dnes zúčastnil na zasadnutí  Výboru NR SR pre európske záležitosti, aby informoval o programových bodoch rokovania Európskej rady, ktorá bude zasadať nasledujúci deň. Na programe má byť téma obnovy ekonomiky. 

“Odborníci upozorňujú, že nám na zmenu zostáva málo času. Preto potrebujeme konať čo najskôr. Myslíme, že podpora Európskej zelenej dohody naším parlamentom je kľúčovou k zlepšeniu situácie v rámci klimatickej zmeny v Európe aj na Slovensku“, pre Európske Noviny uviedla členka Friday’s For Future Slovensko Juliane Gerbel.

Mimovládne organizácie vyzdvihujú, že klimatické opatrenia majú kladný vplyv na zamestnanosť, úspory pre obyvateľov, inovácie a rozvoj regiónov.

Ekologický prístup k obnove budov, využitie energie z obnoviteľných zdrojov a podpora ekologickej mobility zo strany vlády bude mať zásadný vplyv na kvalitu nášho života a ovplyvní  aj zdravie budúcich generácií, upozorňujú iniciatívy.

Iniciatívu na podporu Európskej zelenej dohody a Zelenej obnovy európskej ekonomiky  na minulotýždňovom zasadnutí Európskej rady podporil aj minister životného prostredia Ján Budaj. Bol prvý minister z V4, ktorý oba tieto dokumenty podporil. Podľa mimovládnych organizácií sa stalo Slovensko klimatickým lídrom v regióne a dostalo aj výnimočnú  šancu byť hneď od začiatku súčasťou stratégie na zelenú obnovu.

Viac..  David Sassoli: Európska únia ešte nikdy nezohrávala takú dôležitú úlohu ako teraz

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

matovic

Igor Matovič oznámil nové uvoľňovanie opatrení. Kiná a divadlá budú otvorené aj v nedeľu, otvoria aj fitness centrá

Po stretnutí konzília odborníkov Igor Matovič informoval, že od 3. júna, teda od budúcej stredy …