Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union-EP.

Ivan Štefanec: Slovenskí malí a strední podnikatelia potrebujú najviac priamu štátnu pomoc

Vyplýva to z online prieskumu, ktorý europoslanec Ivan Štefanec (KDH) realizoval na Slovensku v spolupráci s organizáciou SME Europe. Štefanec tejto organizácii predsedá. 

“V prieskume sa malí a strední podnikatelia jasne vyjadrili, že najviac im v súčasnej situácii pomôže priama štátna pomoc. 99% respondentov sa situácia zhoršia veľmi výrazne a všetci až na jednu uvádzajú, že nemal pripravený žiaden plán pre prípad krízy. Drvivej väčšine z nich sa znížili príjmy od 50 do 100% a museli nechať zamestnancov na povinnej dovolenke, či na OČR. Ich maximálne rezervy, s ktorými vedia vydržať sú na 6 mesiacov. Tie ktoré budú musieť prepúšťať znížia stavy od 20 do 50%, pričom v nedávnej minulosti plánovali takmer všetci prijímať nových pracovníkov. Viacerí vyjadrili obavy, že súčasnú situáciu budú zneužívať rôzni špekulanti, alebo, že sa pomoc nedostane k tým, ktorí ju potrebujú. Niektorým z nich chýbajú aj presné informácie zo strany štátu, ako majú pri vybavovaní pomoci postupovať. Majú pocit, že ak ich úrady prinútili uzatvoriť prevádzky, mali by im aj maximálne vychádzať v ústrety. V blízkej dobre predstavíme aj výsledky celoeurópskeho dotazníka, ktorý bude slúžiť ako návod pre ďalšie návrhy na pomoc malým a stredným podnikateľom.”

Viac..  Zhoršenie deficitu pozorujú analytici v štyroch krajinách EÚ, vrátane Slovenska

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

stefanec

Ivan Štefanec: Zjednodušíme výrobcom záťaž a lepšie ochránime spotrebiteľov

Výbor Európskeho parlamentu pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa schválil jednoznačnou väčšinou návrh europoslanca a …