Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union.-EP.

Ivan Štefanec: Práve teraz najviac pociťujeme význam európskej spolupráce


Pri príležitosti výročia vstupu Slovenskej republiky do Európskej únie v roku 2004 pripomína Kresťanskodemokratické hnutie (KDH), že výhody nášho členstva sa ukazujú práve v krízových situáciách, aké zažívame dnes. EÚ sa však z nich musí aj poučiť a reformovať sa tak, aby bola akcieschopnejšia.

“KDH bolo od svojho vzniku najvýraznejšou proeurópskou silou na slovenskej politickej scéne. Je tomu tak aj dnes, kedy máme silné zastúpenie v Európskom parlamente a podieľame sa na rozhodovaní v rámci Európskej ľudovej strany,” uvádza Pavol Zajac poverený zastupovaním predsedu KDH.

“V súčasnej situácii najviac pociťujeme, aké výhodné je pre nás členstvo v Európskej únii a v eurozóne. Môžeme čerpať nielen finančnú pomoc pre našu ekonomiku a firmy, ale aj pre zdravotníctvo. Dôležitá je aj koordinácia postupu voči tretím krajinám a v oblasti výskumu a vývoja liečby. Európska spolupráca nám tiež pomôže znova naštartovať ekonomiku po odoznení pandémie. Na druhej strane kríza odhalila aj nedostatky vo fungovaní európskeho projektu. Chýbajú nám mechanizmy krízového riadenia a flexibilita v reakciách jednotlivých inštitúcií. Doteraz bola zanedbávaná potreba budovania spoločných zdravotníckych kapacít, hlavne zásob materiálu. Počiatočný chaos ukázal nutnosť urýchleného dobudovania spoločného trhu a musíme výrazne posilniť aj našu potravinovú sebestačnosť, najmä cez podporu malých farmárov a lokálnych producentov. Európska únia z každej krízy vyšla posilnená a veríme, že tomu tak bude aj teraz,” uviedol europoslanec a člen Predsedníctva KDH Ivan Štefanec.

Viac..  Nezamestnanosť v rámci celej únie v októbri medzimesačne klesla na 6 %

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Ivan Štefanec: Zdanlivá internetová anonymita priniesla nové neduhy

Od roku 1988 si ľudia vo svete pripomínajú v posledný novembrový deň bezpečnosť informačných technológií …