pracovnici, zamestnanci
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku v marci mierne klesol

BRATISLAVA – Ku koncu marca tohto roka pracovalo na Slovensku 77,9-tisíca cudzincov. Oproti koncu februára tohto roka ide len o mierny pokles o 239 osôb. Pandémia koronavírusu tak v marci počet cudzincov pracujúcich na Slovensku neovplyvnila. Medziročne pritom na Slovensku minulý mesiac pracovalo o 7,1-tisíca cudzincov viac. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú naďalej Ukrajinci. V treťom mesiaci tohto roka ich na slovenskom trhu práce pribudlo osem, čím sa celkový počet Ukrajincov pracujúcich u nás zvýšil na 23-tisíc. Počet Srbov pracujúcich na Slovensku v minulom mesiaci klesol o 85 osôb na 13,3-tisíca. Spomedzi občanov z krajín Európskej únie bolo na Slovensku najviac Rumunov, ktorých u nás pracovalo 8,1-tisíca, nasledovali Česi so 6-tisíc pracovníkmi a na treťom mieste boli Maďari, ktorých za prácou na Slovensko prišlo 5,4-tisíca.

Viac..  Tibor Gregor: Výzva zamestnávateľov združených v SOPK a Klube 500 vláde Slovenskej republiky

Štvrtina cudzincov na Slovensku pracovala ku koncu marca tohto roka v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 21,1-tisíca cudzincov. Nasleduje okres Trnava, ktorý v rovnakom období zaevidoval 8,6-tisíca zamestnaných cudzincov. Úrad práce v Malackách vykázal 3,4-tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len jedenásť cudzích štátnych príslušníkov pracovalo na konci marca v okrese Medzilaborce.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

M. Beňová: Je dobre, že vakcíny zabezpečuje Únia, naša vláda by to nezvládla

Poslanci Európskeho parlamentu sa budú na úvod utorňajšieho plenárneho zasadnutia zaoberať dostupnosťou vakcín. Európska komisia …