veda, vyskum
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Európska rada pre inovácie dostane ďalších 150 miliónov eur na financovanie projektov na boj s koronavírusom

BRATISLAVA – Európska komisia (EK) schválila ďalších 150 miliónov eur pre schému Accelerator Pilot Európskej rady pre inovácie (EIC) v snahe podporiť inovácie v boji s koronakrízou. Peniaze by mali financovať najlepšie startupy a malé a stredné podniky, ktoré sa prihlásili v marci. Žiadosti vysokej kvality súvisiace s koronavírusom, ktoré nemožno financovať zo spomínaných 150 miliónov, bude EK oceňovať špeciálnymi Pečaťami dokonalosti. Spoločnosti, ktoré EIC podporí, oznámia koncom mája.

“S EIC chceme byť flexibilní, prispôsobiví a rýchli, rovnako ako podnikatelia, ktorým slúžime a ktorých podporujeme,” vyjadrila sa eurokomisárka pre inovácie, výskum, kultúru, vzdelávanie a mládež Mariya Gabriel. Ako vysvetlila, spomínaných 150 miliónov je určených konkrétne pre inovácie relevantné pre boj s koronavírusom. Daná suma doplní 164 miliónov, ktoré oznámili 25. marca a použijú ich na podporu rôznych prelomových inovácií.

Viac..  Antitrustová politika: Komisia prijala nové nariadenie o skupinovej výnimke

V marci poslalo žiadosť do EIC Accelerator Pilot rekordných takmer 4 000 startupov a malých a stredných podnikov. Viac ako tisíc z nich malo inovácie relevantné pre pandémiu nového koronavírusu. Subjekty s najlepšie hodnotenými žiadosťami absolvujú od 11. do 20. mája živé pohovory, počas ktorých experti v konkrétnych odboroch súvisiacich s koronavírusom pomôžu vybrať najlepšie návrhy.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

I. Korčok: Európska únia je mierový projekt a Slovensko je jeho pevnou súčasťou

Slovenská republika si dnes, 9. mája 2022, pripomína spolu s ďalšími dvadsiatimi šiestimi členskými štátmi …