Stefanec
Europoslanec a člen predsedníctva KDH Ivan Štefanec. Foto: Kancelária IŠ.

Ivan Štefanec: S otváraním ekonomiky musí pokračovať aj pomoc pre malých podnikateľov

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Europskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) víta postupné otváranie ekonomiky, no upozorňuje, že zároveň musí pokračovať aj štátna pomoc pre malých podnikateľov, najmä pre prevádzky, kde sa očakávajú stále veľmi nízke tržby.

“Oživovanie ekonomiky je správne, no mnohé prevádzky budú mať ešte stále veľmi nízke tržby. Je to spôsobené hygienickými obmedzeniami aj zníženou kúpyschopnosťou obyvateľov. Preto bude dôležité, aby vláda pokračovala v balíkoch pomoci najviac postihnutým prevádzkam, ktoré nemusia byť len finančného, ale aj administratívneho charakteru vo forme odpúšťania zbytočných povinností, poplatkov a znižovania byrokracie. Zároveň je potrebné rokovať s európskymi partnermi o spoločnej dohode na podmienkach uvoľňovania pohybu osôb počas letných mesiacov, kedy sa očakáva aspoň čiastočné otvorenie turistickej sezóny. Neexistencia spoločného postupu bude mať za následok chaos a zdržania na vnútorných hraniciach a ďalšie hospodárske škody.”

Viac..  Predstaviteľ Európskej centrálnej banky varuje pred rizikami vysokej inflácie

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

farmar

Z farmy na stôl: nová stratégia EÚ pre zdravšie a udržateľnejšie potraviny

Reforma potravinových systémov EÚ by mala priniesť zdravšie potraviny, znížiť environmentálnu stopu poľnohospodárstva a zaistiť …