Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union-EP.

Ivan Štefanec: PPA treba zrušiť a vybudovať nanovo

Podľa europoslanca a vedúceho slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivana Štefanca (KDH) je potrebné po najnovších odhaleniach, keď len v jednej akcii dokázala NAKA úplatky za 10 miliónov eur,  postaviť Poľnohospodársku platobnú agentúru (PPA) nanovo a zmeniť jej štruktúru tak, aby k podobným pochybeniam už nemohlo dochádzať. Štefanec na pôde Európskeho parlamentu dlhodobo poukazoval na korupciu spojenú s bývalým vedením PPA.

“Malí slovenskí farmári, ktorí na moje pozvanie prišli do Bruselu, vypovedali jasné svedectvo o tom, aké korupčné praktiky panovali na PPA. Po viacerých obvineniach a najnovších zisteniach je jasné, že táto agentúra je natoľko zdiskreditovaná a prerastená korupciou, že jediný spôsob, ako nastoliť v slovenskom poľnohospodárstve opäť poriadok, je jej úplné zrušenie a vybudovanie nanovo s novou štruktúrou a pravidlami, ktoré zabezpečia, že PPA bude hospodáriť skutočne zodpovedne a bude pomáhať slovenským farmárom a nie oligarchickým skupinám.”

Viac..  S. VLČAN: S pomocou informácií od poľnohospodárov im zjednodušíme čerpanie eurofondov

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

stefanec

Ivan Štefanec: Európska únia musí prejaviť solidaritu voči Taiwanu

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) listom vyzval predsedníčku …