Afrika
Ilustračné PHOTO: © European Union.

V Afrike môže počas prvého roka šírenia koronavírusu zomrieť 190-tisíc ľudí

V Afrike môže počas prvého roka šírenia nového koronavírusu v prípade zlyhania zásadných opatrení zomrieť až 190-tisíc ľudí. Upozornila na to Svetová zdravotnícka organizácia (WHO).

Nová štúdia predpokladá, že vírus sa bude v Afrike šíriť počas niekoľkých rokov. Regionálna riaditeľka WHO pre Afriku Matshidiso Moeti varovala pred výskytom “tlejúcich ohnísk šírenia”. Odborníci tvrdia, že tento komplikovanejší a pomalší model šírenia odlišuje Afriku od ostatných častí sveta.

Správa WHO prichádza v čase, keď Nigéria, Juhoafrická republika či Pobrežie Slonoviny začínajú s uvoľňovaním obmedzení. Predpoklady sú založené na odhadových modeloch a zameriavajú sa na 47 krajín, medzi ktorými nie sú Egypt, Líbya, Tunisko, Maroko, Eritrea, Sudán, Somálsko a Džibuti.

V Afrike potvrdili viac ako dvetisíc mŕtvych v dôsledku ochorenia COVID-19. “COVID-19 by sa mohol stať súčasťou našich životov na niekoľko ďalších rokov, pokiaľ vlády v tomto regióne nezavedú proaktívne opatrenia. Musíme testovať, sledovať, izolovať a liečiť,” vyhlásila Moeti .

Viac..  Michal Šimečka: Lieky chýbajú nielen na Slovensku, ale aj mnohých členských štátoch EÚ

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

lekar, zdravie

EÚ prispeje ďalších 125 miliónov eur na zvýšenie dostupnosti zdravotníckej starostlivosti vo svete

Európska únia investuje ďalších 125 miliónov eur na posilnenie zdravotných systémov, najmä s cieľom zvýšiť …

Consent choices