skola
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Školy bude možné otvoriť najskôr od 1. júna, avšak nebude povinná, tvrdí Igor Matovič

Školy a škôlky budú dobrovoľné, oznámil to včera premiér Igor Matovič v relácii v TV Markíza. Epidemiológovia budú dnes riešiť otázku otvárania škôl a materských škôl. Otváranie bude možné len vtedy, ak budú počty infikovaných nízke, tak ako boli za posledné dni, aj to najskôr od 1. júna. Premiér ďalej dodal, že materské aj základné školy budú pre deti dobrovoĺné a rodičia, ktorí by nechceli návrat svojich detí späť do školských lavíc, nebudú ich musieť posielať.

Igor Matovič ešte včera na tlačovej besede povedal: „Počítame, že maximálny počet detí bude zhruba dvanásť na skupinu.“ Bývalý premiér Peter Pellegrini tento krok hodnotil pozitívne.O presných termínoch rozhodnú odborníci už dnes.

Viac..  Slovensko hlási ďalších nakazených koronavírusom. Stúpol aj počet hospitalizovaných

V zahraničí sú už viaceré školy otvorené

V Dánsku od pondelka chodia žiaci do škôl, pričom v triede môže byť maximálne 15 detí. V Rakúsku by sa žiaci mali vrátiť do lavíc 18. mája. V Nemecku už v niektorých spolkových krajinách otvárajú školy teraz. U našich južných susedov sa otváranie škôl vôbec nespomína a ani sa neplánuje návrat detí do školských zariadení tento školský rok. V Paríži oznámili, že školy sa otvoria v pondelok, no rodičia sú zúfalí z chaosu a nedostatku informácií.

 

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

Na otvorenie nového hraničného mostu medzi Slovenskom a Maďarskom prišli obaja premiéri

Európsky, medzištátny, regionálny. Aj takéto prívlastky má nový dunajský most v Komárne. Uprostred neho vo …