koronavirus
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Nemecko navrhuje zrušiť povinnú karanténu pre cestovateľov z Európy

BERLÍN – Nemecká vláda odporúča zrušenie povinnosti 14-dňovej samoizolácie pre ľudí prichádzajúcich do krajiny z iných európskych štátov. Minister vnútra Horst Seehofer uviedol, že odporúča krajinským vládam, ktoré sú zodpovedné za karanténu, aby zrušili požiadavku pre cestujúcich z Európy, ale naďalej ju uplatňovali pri cestovateľoch z iných štátov, ako napríklad z USA a Ruska. Opatrenie už tento týždeň zrušil súd v spolkovej krajine Dolné Sasko.

Nemecko zaviedlo opatrenie zamerané proti šíreniu nového koronavírusu minulý mesiac s tým, že ľudia prichádzajúci do krajiny musia zostať dva týždne doma. Výnimku mali len osoby prichádzajúce na veľmi krátke cesty, za účelom práce, prevážania tovaru alebo iných nevyhnutných úloh.

Seehofer sa na margo karantény vyjadril, keď hovoril o zmiernení opatrení na hraniciach. Nemecko začne už tento víkend uvoľňovať kontroly na hraniciach s niektorými susednými štátmi. Ak však v susedných krajinách počet infekcií veľmi vzrastie, Nemecko kontroly podľa ministra znova posilní.

Viac..  Mapa rizikových krajín sa od 1. septembra rozširuje. Toto sú nové opatrenia

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

koronavirus

COVID-19: Europoslanci požadujú posilnenie kapacít civilnej ochrany EÚ

Parlament v stredu vyzval na ďalšie posilnenie mechanizmu civilnej ochrany EÚ, ktoré by Únii umožnilo …