PHOTO:Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku

Dnes si pripomíname Medzinárodný deň boja proti homofóbii, transfóbii a bifóbii

Každý rok 17. mája si celý svet pripomína Medzinárodný deň boja proti homofóbii, transfóbii a bifóbii.

„Nikto by sa nemal báť ísť po ulici ruka v ruke s milovanou osobou. Európa bude vždy obhajovať základné práva a slobody. V tejto Únii sme si všetci rovní,“ povedala podpredsedníčka Európskej komisie pre hodnoty a transparentnosť Věra Jourová.

Z výsledkov výskumu FRA vyplýva, že 52% LGBT ľudí na Slovensku za uplynulý rok zažilo diskrimináciu alebo obťažovanie, priemer EÚ je 47%.

Pritom vo štvrtok poslanci NRSR v  hlasovaní nevzali na vedomie Správu o činnosti verejného ochrancu práv ombudsmanky Márií Patakyovej za rok 2019.

“LGBTI ľudia nechcú nič navyše. Usilujú len o obyčajný ľudský rešpekt, zachovanie dôstojnosti a možnosť prežiť svoje životy v rovnakom bazálnom právnom a existenciálnom bezpečí, ako všetci ostatní. Ak sa raz nechceme hanbiť pred svojimi deťmi, je našou povinnosťou im to umožniť.” povedal Michal Šimečka.

Viac..  Cestovný ruch na Slovensku si tento rok vyskúša aj Matovič so Sulíkom. Toto je riešenie, ak odložíte dovolenku

Viaceré  krajiny si práve tento deň pripomínajú vyvesením LGBTI vlajkou alebo rozsvietením budovy ako to robí každoročne Európska Komisia.

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

zeny, EU

Komisia: Európa je pre ženy napriek všetkým svojim nedostatkom dobrá adresa

Európska komisia predstavila svoju stratégiu rovnosti medzi mužmi a ženami v Európe. Hoci EÚ je …