PHOTO: ÚVSR

Veľké uvolňovanie opatrení od 20. mája! Školy otvoria svoje brány už od 1. júna

Na dnešnej tlačovej konferencii Igor Matovič spolu s ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím oznámili veľké uvoľňovanie opatrení medzi ne patrí aj postupné otváranie škôl. 4. fáza uvolňovania vstúpi do platnosti od 20. mája. Materské a základné školy prvého stupňa budú otvorené znova od 1. júna

4. fáza uvolňovania znamená otvorenie kín, divadiel,povolenie hromadných podujatí do 100 ľudí, otvorenie obchodných centrier ale bez detských kútikov.Ďalej bude možné otvoriť vnútorné plavárne a športoviská len pre športové kluby, vonkajšie športoviská bez šatní.Menia sa aj pravidlá poskytovatovania stravovania . To znamená reštaurácie budú môcť ponúkať stravu aj v interiéri.

Zaujímavosťou je otváranie hraníc, pričom pri návšteve bezpečných krajín, a to Maďarska, Rakúska, Česka, Poľska, Nemecka, Švajčiarska a Chorvátska v prípade návratu do 24h, nebude nutná karanténa, dodal Igor Matovič.

Viac..  Ivan Štefanec: V novom európskom rozpočte sme presadili viac na vzdelávanie

Školy sú zatvorené už od 16. marca a vyučuje sa len online formou.  Dánsko otvorilo svoje školy medzi prvými v Európe. Tento týždeň svoje školské zariadenia otvorilo aj Francúzsko, Holandsko či Švajčiarsko. Povinnosťou sú rúška a ,samozrejme, dezinfekcia kohútikov, stolov a v materských školách dezinfikujú aj hračky.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

skolka

Remišová: Pomáhame škôlkam v Bratislavskom kraji, na nové miesta pre deti idú 4 milióny eur

Nové miesta v škôlkach pomáha vytvoriť Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR aj v …