dovolenka
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Nad zájazdmi visí otáznik. Neistotu okolo cestovných kancelárií nateraz vláda nezažehnala

SLOVENSKO / Neistotu cestovných kancelárií a ich klientov neupokojilo ani pondelňajšie zasadanie vlády. Kabinet Igora Matoviča totiž prerušil rokovania o novele, ktorá mala cestovkám umožniť odklad zájazdov bez finančnej kompenzácie klientov.

Peniaze za nerealizované dovolenky by totiž, podľa návrhu zákona, mali dostať iba vybrané skupiny, vrátane seniorov nad 70 rokov. Ostatným môže cestovka navrhnúť náhradný zájazd. Ak sa obe strany nedohodnú, klienti si budú musieť počkať na vrátenie peňazí až do septembra budúceho roka.

Novela by mala platiť retrospektívne a mala by sa týkať nielen plánovaných zájazdov, ale aj tých, ktoré mali cestovky organizovať od 13. marca. Návrh nahradiť peniaze poukazmi na ďalší zájazd sa nepozdáva Európskej komisii, ktorá ho považuje za protiprávny.

Viac..  Slovensko ide príkladom, inšpirovalo ďalšie krajiny k zavedeniu e-formuláru v leteckej doprave 

“Rokovanie o kompenzácii zájazdov je prerušené do stredy, keďže legislatívci z Úradu vlády si vyžiadali čas na spripomienkovanie návrhu. Zajtra Ministerstvo hospodárstva ich prípadné pripomienky zapracuje a v stredu by mala vláda rokovanie o návrhu dokončiť,” vysvetlila hovorkyňa ministerstva hospodárstva Katarína Svrčeková.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

gregor

KLUB 500: Štát by mal firmám vykompenzovať náklady spojené s testovaním. Treba sa však sústrediť aj na vakcináciu

Zamestnávatelia združení v Klube 500 sú ochotní podporiť testovanie vo firmách a poskytnúť na to svoje …