les
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Iniciatíva My sme les zbiera podpisy za záchranu Štrbského plesa. Za pár dní ju podpísalo už viac ako 40 tisíc

Iniciatíva My sme les spustila zbieranie podpisov na petíciu “ZACHOVAJME SI ŠTRBSKÉ PLESO”.  Táto idea vznikla, keď zverejnili zmeny územného plánu v obci Štrba, v ktorom bolo aj výstavba rekreačných zariadení v okolí Štrbského plesa.

Aktivisti, požadajú starostu obce Štrba, ale aj poslancov obecného zastupiteľstva či  prednostu Okresného úradu v Poprade, aby nepodpísali zmenenie územného plánu obce Štrba pokiaľ nebude odsúhlasená zonácia a, aj “program starostlivosti”pre Tatranský národný park (TANAP).

PHOTO: mysmeles.sk

 

“Okolo novovytvoreného námestia by mali vzniknúť obchody, kaviarne, požičovne lyží a ďalšie doplnkové služby vrátane apartmánových domov. V bezprostrednej vzdialenosti od tejto zástavby má tiež vyrásť 4-podlažný parkovací dom, kde je investorom samotná obec Štrba.” uviedla iniciatíva my sme les.

Viac..  Česko zažíva 500-ročné sucho, no počasie trápi aj Slovensko. Zaprší u nás najbližšie dni?

Pričom práve neďaleko sa nachádza prírodná pamiatka Rašelinisko, čo je mokraďový biotop.

“Navrhované lanové zariadenia naprieč osadou významne zmení ráz krajiny a obmedzí panoramatické výhľady na dominantné tatranské končiare Vysokú, Ostrvu, Končistú a Patriu, ktoré podobne ako plesá majú byť dominantným krajinotvorným prvkom v území a primárnym dôvodom návštevnosti.” dodali.

Iniciatívu vyhlásili okrem My sme les aj organizácie ako Asociácia prírodného turizmu, Občianske združenie KST Hikemates a Aevis n.o.

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

mysmeles

Celé Slovensko zdieľa kampaň MY SME LES. Štátna moc nás podľa známych osobností pripravuje o lesy

S najväčšou pravdepodobnosťou ste si aj vy všimli zmenené profilové fotografie vašich známych a priateľov. …