koronavirus
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Ako prvá krajina v Európe sa koronavírusu zbavila Čierna Hora

Pondelok minister zdravotníctva Čiernej hory Kenan Hrapovič oznámil, že krajina neregistruje žiadny prípad koronavírusu. Ľudí však vyzval, aby aj naďalej pomohli krajine byť bez nákazy.

Čierna hora urobila za posledných 24 hodín 140 testov, z ktorých nebol ani jeden pozitívny. Zároveň Čierna hora neregistruje momentálne už žiadneho nakazeného s koronavírusom.

Minister ďalej dodal, že nasledujúce dni bude veľmi dôležité “zodpovedné správanie sa ľudí, aby sa aj naďalej mohli pýšiť označením ‚krajiny bez koronavírusu.”

V Čiernej hore ochorelo koronavírusom spolu 324 ľudí a 9 občanov nákaze podľahlo. Celkovo koronavírusu podľahlo 5,44 milióna  ľudí po celom svete, uzdravilo sa 2,18 milióna a umrelo 345 tisíc ľudí.

Viac..  Maďarská vláda sa obáva, že koronavírus spustí ďalšiu vlnu migrácie do Európy

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

Margarítis Schinás, Nicolas Schmit

Brusel vyzýva členské štáty EÚ, aby investovali do zručností pracovných síl

Komisia predstavuje európsky program v oblasti zručností pre udržateľnú konkurencieschopnosť, sociálnu spravodlivosť a odolnosť. Stanovujú …