matovic
PHOTO: UVSR

Igor Matovič oznámil nové uvoľňovanie opatrení. Kiná a divadlá budú otvorené aj v nedeľu, otvoria aj fitness centrá

Po stretnutí konzília odborníkov Igor Matovič informoval, že od 3. júna, teda od budúcej stredy budú otvorené vnútorné aj vonkajšie športoviská. Avšak budú musieť byť dvojmetrové rozstupy a 15 m² na jedného zákazníka.

Čo s fitkami?

Cvičiť sa bude bez rúšok a bude možné využiť tiež šatne i sprchy. Povinnosťou bude dezinfekcia a tiež fitnes centrá budú musie viesť zoznam cvičiteľov a sprístupniť ju regionálnemu úradu verejného zdravotníctva, v prípade ak by sa nákaza vyskytla, aby sa dalo kontaktovať osoby, ktorí prišli s danou osobou do kontaktu. Podobné opatrenia by mali zaviesť aj plavárne.

“Chceme teda z tohto miesta oznámiť nielen ‘fitkám’, ale všetkým vnútorným športoviskám, že od budúcej stredy budú môcť de facto úplne slobodne prevádzkovať tieto svoje aktivity s týmito konkrétnymi obmedzeniami,” uviedol premiér.

Viac..  KORONAVÍRUS: Odkiaľ pochádzajú nakazení? POZRITE SI MAPU

Umožnili aj svadby

Od budúcej stredy budú môcť tiež prevádzky stravovania organizovať uzavreté podujatia, aj po 22. hodine. Požiadavkou bude tak isto, ako pri fitness centrách vedenie zoznamu účastníkov daných akcií pre regionálny úrad  verejného zdravotníctva, zoznam musí byť  k dispozícii do 30 dní po uskutočnení akcie.

Hranice budú viac otvorené

Odborníci rozhodli predĺžiť aj možnosť pobytu v krajinách.Pôvodne to bolo 24 hodín, čo sa mení na 48 hodín. Týka sa to týchto krajín:Rakúsko, Maďarsko, Poľsko, Česká republika, Nemecko a Švajčiarsko, Chorvátsko, Slovinsko.

Do kina sa môžete vybrať aj v nedeľu

Konzílium tiež rozhodlo povoliť otvoriť  niektoré prevádzky, aj v nedeľu. Jedná sa o divadlá, taxislužby, kiná, autoškoly,služby ambulantného predaja  turistické informačné centrá.

O Marco Németh

Marco Németh
EN pre mladých zostavuje náš najmladší spolupracovník Marco Németh. Je študentom gymnázia. Každý týždeň vám prinesie zaujímavé postrehy , aktuálne témy , informácie o práci v inštitúciách EU i novinky zo sveta.

Odporúčame pozrieť

KORONAVÍRUS: Odkiaľ pochádzajú nakazení? POZRITE SI MAPU

SLOVENSKO/ Za uplynulý deň (piatok) Slovensko zaznamenalo 290 nových prípadov na ochorenie Covid-19.V piatok sa otestovalo 5750 …