europsky parlament
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

PREHĽAD: Toto je program europarlamentu, riešiť bude najmä dlhodobý rozpočet a koronavírus

Poslanci Európskeho parlamentu sa budú tento týždeň venovať dlhodobému rozpočtu EÚ, turizmu a mobilite pracovníkov.

V stredu počas plenárneho zasadnutia vystúpi pred poslancami predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen ktorá ich oboznámi s revidovaným návrhom dlhodobého rozpočtu na roky 2021-2027 a plánom hospodárskej obnovy po koronakríze. Po je vystúpení bude nasledovať plenárna debata. Poslanci už vyzvali k vytvoreniu ozdravného hospodárskeho balíka v hodnote 2 biliónov eur, ktoré by mali európskeho hospodárstvu pomôcť pozbierať sa na nohy po kríze spôsobenej pandémiou.

Predseda Parlamentu sa šéfovia politických frakcií budú v stredu ráno diskutovať s nemeckou kancelárkou Angelou Merkel.

Výbor pre ústavné veci bude v utorok diskutovať konferencii o budúcnosti Európy a úlohe Parlamentu v tejto iniciatíve, ktorej cieľom je zapojiť do širšej diskusie o našej spoločnej budúcnosti občanov, organizácie a viacerých zainteresovaných partnerov. Vo svojom znesení do 17. apríla Parlament vyzval, aby bola spustená čo najskôr.

Vo výbore pre dopravu a cestovný ruch sa bude vo štvrtok diskutovať o novom balíku z dielne Komisie o turizme a doprave. Jeho súčasťou sú aj praktické odporúčania pre krajiny, ako postupne otvárať hranice a ako budú môcť ľudia v lete cestovať na dovolenku.

Viac..  Michal Wiezik o odchode Fideszu z frakcie ľudovcov: Malo sa tak stať už skôr

Poslanci z výboru pre zamestnanosť budú v utorok rokovať o tom, aké mala pandémia koronavírusu dopady na mobilitu pracovníkov predovšetkým zmluvných zamestnancov a ľudí z pohraničných oblastí, ktorí dochádzajú do práce do inej krajiny.

Členovia podvýboru pre bezpečnosť a obranu sa v ten istý deň stretnú s Vysokým predstaviteľom Josepom Borrellom. Spoločne budú diskutovať obrane, bezpečnosť a dezinformáciách počas COVID-19.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

figel

Ján Figeľ poslal vláde list kvôli zákazu verejných bohoslužieb. Obrátil sa aj na Európsky súd pre ľudské práva. Prečítajte si celé znenie

Vážený pán premiér, vážení členovia vlády SR, obraciam sa na Vás s odvahou a s …