europsky parlament
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

PREHĽAD: Toto je program europarlamentu, riešiť bude najmä dlhodobý rozpočet a koronavírus

Poslanci Európskeho parlamentu sa budú tento týždeň venovať dlhodobému rozpočtu EÚ, turizmu a mobilite pracovníkov.

V stredu počas plenárneho zasadnutia vystúpi pred poslancami predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen ktorá ich oboznámi s revidovaným návrhom dlhodobého rozpočtu na roky 2021-2027 a plánom hospodárskej obnovy po koronakríze. Po je vystúpení bude nasledovať plenárna debata. Poslanci už vyzvali k vytvoreniu ozdravného hospodárskeho balíka v hodnote 2 biliónov eur, ktoré by mali európskeho hospodárstvu pomôcť pozbierať sa na nohy po kríze spôsobenej pandémiou.

Predseda Parlamentu sa šéfovia politických frakcií budú v stredu ráno diskutovať s nemeckou kancelárkou Angelou Merkel.

Výbor pre ústavné veci bude v utorok diskutovať konferencii o budúcnosti Európy a úlohe Parlamentu v tejto iniciatíve, ktorej cieľom je zapojiť do širšej diskusie o našej spoločnej budúcnosti občanov, organizácie a viacerých zainteresovaných partnerov. Vo svojom znesení do 17. apríla Parlament vyzval, aby bola spustená čo najskôr.

Viac..  Matovič oznámil nové uvoľňovanie opatrení. Žiaci sa vrátia do školy posledný týždeň, vycestovať môžete už do 16 krajín

Vo výbore pre dopravu a cestovný ruch sa bude vo štvrtok diskutovať o novom balíku z dielne Komisie o turizme a doprave. Jeho súčasťou sú aj praktické odporúčania pre krajiny, ako postupne otvárať hranice a ako budú môcť ľudia v lete cestovať na dovolenku.

Poslanci z výboru pre zamestnanosť budú v utorok rokovať o tom, aké mala pandémia koronavírusu dopady na mobilitu pracovníkov predovšetkým zmluvných zamestnancov a ľudí z pohraničných oblastí, ktorí dochádzajú do práce do inej krajiny.

Členovia podvýboru pre bezpečnosť a obranu sa v ten istý deň stretnú s Vysokým predstaviteľom Josepom Borrellom. Spoločne budú diskutovať obrane, bezpečnosť a dezinformáciách počas COVID-19.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Jourova, Reynders

Kľúčové zistenia preskúmania GDPR: Občania majú silnejšie postavenie a sú viac informovaní o svojich právach

Európska komisia – len niečo vyše dva roky po tom, ako sa začalo uplatňovať všeobecné …