koronavirus
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Úrad verejného zdravotníctva uvoľňuje opatrenia. V týchto prípadoch už nemusíte nosiť rúška

BRATISLAVA / Za uplynulých 24 hodín v našej krajine pribudlo 5 nových prípadov, dokopy tak je na Slovensku 1 520 potvrdených prípadov koronavírusu SARS-CoV-2. Naša krajina nehlási žiadne ďalšie úmrtie, nákaze teda dokopy podľahlo 28 ľudí. Ako informuje Národné centrum zdravotníckych informácií, hospitalizovaných je aktuálne 62 pacientov. Počet vyliečených stúpol o 5, ich celkový počet je aktuálne 1 332. 

Úrad verejného zdravotníctva SR rozšíril výnimky z povinného nosenia rúšok vzhľadom na priaznivý vývoj epidemiologickej situácie na Slovensku. 

Počas svadobného obradu a hostiny nebudú musieť od stredy 28. mája 12:00 nevesta a ženích nosiť na ústach rúška. Rovnakú výnimku budú mať aj žiaci počas prijímacích, komisionálnych a jazykových skúškach, skúškach odbornej spôsobilosti na výkon povolania a pri ukončovaní výchovy a vzdelávania. Opatrenie sa zároveň vzťahuje aj na poslucháčov pri konaní štátnych jazykových skúšok. O rozšírení výnimiek informovala Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

Viac..  Najlepšou ochranou proti šíreniu koronavírusu je nosenie rúšok, tvrdí nová štúdia

Ako ďalej Račková uvádza, od júna zároveň vstúpi do platnosti výnimka pre žiakov všetkých ročníkov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami na základných školách. Tiež na základných školách pri zdravotníckych zariadeniach na účel výchovy a vzdelávania žiakov všetkých ročníkov.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

koronavirus

Koronavírus, ktorý momentálne dominuje, je nákazlivejší ako pôvodný. Vyplýva to zo štúdie vedcov

BRATISLAVA / Na celom svete v súčasnosti dominuje jedna z variant vírusu SARS-CoV-2, ktorá sa ale …