Omar Jimenez
Omar Jimenez Reprofoto: CNN

Po smrti Georgea Floyda v USA vypukli obrovské nepokoje, reportéra CNN zatkli počas živého vysielania

V Atlante vypukli obrovské nepokoje po tom, keď v pondelok zatkol policajt Afroameričana Georgea Floyda. Podobné demonštrácie vypukli po celej USA, ale aj vo svete.

Policajt Derek Chauvin držal Georgea Floyda na zemi minimálne 7 minút, počas ktorých mu policajt pritlačil koleno na krk. Floyd podľa zverejnených videí viackrát kričal, že nevie dýchať. Muž následne zomrel.


Po jeho smrti nastali protesty v Mineapolise, kde demonštranti zapálili policajnú stanicu a ťažkoodenci zatkli reportérov americkej CNN priamo počas živého vysielania.

Policajta už vzali do väzby. Čelí obvineniu z vraždy 3.stupňa.

Americký prezident Trump označil starostu Minneapolisu za radikálneho ľavičiara a dodal, že jeho reakciu považuje za veľmi slabú.

Viac..  Šéf WHO chce preskúmať teóriu o laboratórnom pôvode koronavírusu

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

jurzyca

Eugen Jurzyca: Ostatné dekády ukazujú, že vo svete sa k moci môžu dostávať politici, ktorí dokážu iba zaujať pozornosť verejnosti

“Ostatné dekády ukazujú, že vo svete sa k moci môžu dostávať politici, ktorí dokážu iba …